Бабуся – вчитель зможе вийти на роботу, і це ніяк не вплине на її стаж роботи?

"Тривалість відпустки по догляду зараховується до страхового стажу жінки. Крім того, поки жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, за нею зберігається колишнє місце праці і вона має повне право повернутися на роботу в будь-який зручний для неї час, перервавши відпустку по догляду за дитиною."
ПИТАННЯ: Чи застосовується це положення для бабусі (51 рік), яка працює вчителем в СЗШ? Тобто, якщо бабуся візьме відпустку по догляду за дитиною-внучкою (1рік 3міс), яка проживає з нею і з батьками в одній квартирі, то через 1 рік вона (бабуся - вчитель) зможе вийти на роботу, і це ніяк не вплине на її стаж роботи?

Відповідно до частини сьомої статті 179, частини другої статті 182 та статті 1861 КЗпП частково оплачувану відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також відпустку без збереження заробітної плати до виповнення дитині шести або шістнадцяти років можуть використати повністю або частинами опікуни та усиновителі дитини, батько дитини, бабуся, дідусь чи інші родичі працездатного (не пенсійного) віку.

Детально читайте статтях розділу «Юридичні поради» на сайті «Зростай, Малюк!».

Додати коментар

Оприлюднити коментар