Малюк від 0 до 1 року

Массаж и гимнастика

Для здорової дитини характерна фізична активність з перших днів життя.

Через рух дитина пізнає мир, розвиває психіку, інтелект, регулює процеси обміну. Кожен рух дитини нерозривно пов’язаний з диханням, а значить, і з кровообігом. Тому масаж і гімнастика необхідні з найранішого віку.

У перші 7-8 днів життя їх робити ще рано. Починаючи з другого тижня життя, під час сповивання легенько погладжують руки, ноги і живіт дитини: ноги від стопи до стегна, руки від кисті до плеча. Корисне погладжування грудної клітки, міжреберних проміжків грудей і спини. Гімнастика новонародженого – це повільне і обережне почергове згинання рук і ніг.

Загальний масаж виконують дітям до півроку. Пізніше за нього рекомендують дітям із слабкими м’язами, пониженим фізичним розвитком, рахітом і деякими іншими захворюваннями.

Місцевий масаж спини і живота не перешкодить і абсолютно здоровим дітям старше 6 місяців. Масаж роблять за годину до їжі або за годину після неї один раз в день. Кількість сеансів – 10-12, тривалість 20-40 хвилин, у будь-якому випадку враховується індивідуальні особливості малюка і його реакцію. Масаж протипоказаний при гострих захворюваннях і гнійничкових ураженнях шкіри.

Перед процедурою кімнату слід провітрити.

Температуру в приміщенні повинна бути 22-24 С. Малиша роздягають і кладуть на рівну поверхню, наприклад на стіл, покритий ковдрою, клейонкою і зверху пелюшкою. Масаж роблять чистими сухими руками з чистими коротко постриженими нігтями. Годинник і прикраси слід зняти. Рухи повинні бути легенями, без натиснення.

Методика масажу – погладжування, розтирання, розминка, поплескування. Кожен рух повторюють 2-4 рази.

Розтирання роблять однією або двома долонями, круговими або подовжніми рухами. Розминають м’язи трьома пальцями: вказівним, середнім і безіменним, також круговою або поступальною ходою.

У брешемо масажу з дитиною потрібно неголосно розмовляють. Рухи повинні бути ласкавими, неквапливими.

Гімнастикою з малюком починають займатися, коли йому виповниться 1,5 місяці.

До 3 місяців у малюка зберігається підвищений тонус м’язів рук і ніг, тому як гімнастика використовують рефлекторні рухи, тобто рухи, які є реакцією на зміну положення тіла, рук, ніг або голови, на роздратування шкіри.

Коли дитину викладають на живіт, він рефлекторно піднімає голову і плечі. Якщо покласти малюка на живіт із зігнутими ногами і щільно прикласти долоню до стоп, він відштовхуватиметься ( повзти ). Якщо провести двома пальцями уздовж хребта від крижів до шиї, він рефлекторно вигне спинку, якщо провести пальцями по зовнішньому краю стопи від підстави пальчиків до п’яти – зігне стопу.

Хапальні рухи розвивають, торкаючись до долоні малюка, наприклад, іграшкою. М’язи ніг зміцнюються при виконанні «пританцьовування»: малюка підтримують попід пахви, підводять і опускають на поверхню столу, при цьому він рефлекторно відштовхується.

На 3-4 місяці життя в комплекс вправ поступово включають активні рухи, тобто ті, які дитина виконує самостійно.

У 3 місяці проробляють схрещення рук на грудях і відведення їх, згинання і розгинання рук і ніг. З 4 місяців дитина починає сідати, тримаючись за руки матері, з 5 місяців – намагається сідати, злегка спираючись на опору. У цьому віці добре дати малюку можливість повзати, наприклад, в манежі з твердим дном.

Починаючи з 8 місяців малюка готують до ходьби і упевненого стояння. До таких вправ відносяться вставання на ноги з положення, сидячи або лежачи. Можна підвісити іграшку трохи вище сидячого малюка: це примусить його встати.

Корисно робити нахили тулуба: дитина стоїть спиною до мами, яка притримує однією рукою ноги спереду, а інший – живіт і трохи нахиляє тулуб малюка, прибираючи руку, що знаходиться на животі. Дитина при цьому нахиляється, а потім випрямляється, тренуючи м’язи черевного преса і спини.

 

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.