Малюк від 0 до 1 року

Основні правила підготовки та проведення щеплень

У дитини тримісячного віку в організмі закінчуються антитіла, передані їй матір’ю під час народження, і відтепер приходить час здобувати свій власний природний захист – імунітет. Основним шляхом здобуття імунітету є щеплення.

Вкрай небажано робити щеплення тоді, коли є реальний ризик захворіти. А таким днем якраз і є почасти день відвідин поліклініки. Настійно радимо розмежовувати в часі походи по чисельних кабінетах і проведення щеплення. Обійшли фахівців, всі дали добро. Але необхідно пам’ятати, що інкубаційний період більшості ГРВІ не перевищує 2 дні.

Якщо через 2 дні після відвідин поліклініки  малюк здоровий, можна збиратися на щеплення.

Не потрібно робити щеплення в незвичних, нестандартних для даної дитини кліматичних умовах. Якщо на вулиці сильна спека – цілком можна зачекати.

Не бажано безпосередньо перед і безпосередньо після щеплення (2 дні до, 3 дні після) «шукати» дитячі інфекції, відвідуючи без необхідності багатолюдні місця і запрошуючи гостей.

Неправильно , м’яко кажучи, робити поки що здоровій дитині щеплення, якщо в сім’ї є хворі застудними або кишковими інфекційними захворюваннями/

Проведення щеплень вдома заборонено інструкцією Міністерства охорони здоров’я України.

Пояснення: після будь-якої вакцинації може мати місце небезпечна для життя гостра алергічна реакція під назвою анафілактичний шок. У разі виникнення такої реакції в лікувально-профілактичному закладі, де проводилось щеплення, завжди є можливість надати дитині необхідну допомогу. Тому, не бажано відразу після щеплення йти з малюком додому, необхідно погуляти поряд з поліклінікою на вулиці або посидіти в коридорі хвилин 30 – лікар вас  щодо цього повинен попередити.

Якщо щеплення проводяться в дитячих коллективах то оптимально, коли щеплення проводяться у п’ятницю — тоді попереду два вихідних дні –  є можливість батькам самим проконтролювати стан здоров’я малюка.

По відношенню до вакцинних препаратів є багато вимог, основні – це їх виробництво, транспортування та зберігання.

Зберігання вакцин і термін придатності — слабка і одна з якнайменше контрольованих ланок у всьому ланцюжку проблем, пов’язаних з вакцинацією.

Саме цей, останній етап – зберігання та дотримання термінів придатності – батьки можуть проконтролювати однозначно.

Вакцина повинна бути на ваших очах витягнута з холодильника, після чого її (ампулу, флакон) підігрівають до кімнатної температури (можна у власних руках). Але у будь-якому випадку, ви повинні своїми очима побачити і своїми руками відчути холодну ампулу, перевірити термін придатності!

Переносимість щеплення визначається сукупністю безлічі чинників. При цьому якість вакцинного препарату має незіставно менший вплив на кінцевий результат вакцинації, ніж підготовка дитини і правильна організація процедури. 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.