Пологи

Передвісники пологів

З наближенням дня пологів можуть з’являтися певні ознаки (передвісники), які свідчать про те, що незабаром стануться пологи.

«Опускання» живота

Жінка може відзначити, що живіт змістився вниз. «Опускання» живота відбувається за рахунок опускання і вставлення передлежачої частини плоду до входу в малий таз і відхилення дна матки вперед внаслідок деякого зниження тонусу черевного пресу. Дитина починає глибше опускатися в область тазу. У жінок, які народжують вперше, це спостерігається за 2-4 тижні до пологів. У тих жінок, які народжують вдруге – напередодні пологів.

Дихати легше

В результаті переміщення дитини вниз зменшується тиск на діафрагму та шлунок. Дихати стає легше. Може зникнути печія. При цьому збільшується тиск на низ живота. Сидіти та ходити стає трохи важче. В результаті просування малюка донизу жінка може зазнавати труднощів зі сном, тому що в цей час важко знайти зручну позу для сну.

Часті сечовипускання і дефекація

Позиви до сечовипускання стають частішими, оскільки збільшується тиск на сечовий міхур. Так звані гормони пологів впливають і на кишковик жінки, викликаючи так зване попереднє очищення. У деяких жінок можуть спостерігатися легкі спазми в животі і пронос.

Біль внизу спини

В результаті просування малюка до низу жінка також може переживати некомфортні відчуття в області попереку. Ці відчуття викликані не лише тиском з боку дитини, але і зі збільшенням розтягування крижово-клубової сполучної тканини.

Зміна рухової активності плоду

Малюк може то небагато затихати, то дуже активно рухатися. Він немов би вибирає ритм і самий відповідний момент для свого народження.

Зміна апетиту

Перед самими пологами може мінятися апетит. Частіше апетит зменшується. Добре, якщо жінка в цей час більше довірятиме своїй інтуїції під час виборі продуктів. В цей час не слід їсти «за двох».

Зменшення маси тіла

Перед пологами жінка може трішки схуднути. Маси тіла вагітної жінки може зменшиться приблизно на 1-2 кг Так організм природним чином готується до пологів. Перед пологами тіло має бути гнучким і пластичним.

Несподівана зміна настрою

Жінка з нетерпінням чекає «своєї години». Їй не терпиться народити («скоріше б вже.»). У неї може «раптово» змінюватися настрій. Його зміни багато в чому пов’язані з нейроендокринними процесами, що відбуваються в організмі вагітної перед пологами. Можливі своєрідні вибухи енергії. Стан втоми та інертності може несподівано змінюватися бурхливою діяльністю. Проявляється інстинкт «гнізда». Жінка готується до зустрічі малюка: шиє, чистить, миє, прибирається. Але, будь ласка, не перестарайтеся.

Нерегулярні скорочення матки

Після 30-и тижнів вагітності можуть з’явитися фальшиві перейми. Відчутні, але нерегулярні скорочення матки в цьому підготовчому періоді помилково вважають початком пологів. Жінка може відчувати певні скорочення і за декілька тижнів до пологів. Якщо не встановлюється регулярний і тривалий ритм, якщо інтервали між переймами не зменшуються, то вони, як правило, зовсім не означають початок пологів.

Є три основні ознаки пологів:

Початком пологів вважають появу регулярних скорочень мускулатури матки – перейм. З цієї миті жінку називають породіллею. Ритмічні скорочення відчуваються як відчуття тиску в черевній порожнині. Матка стає важкою, тиск може відчуватися по всьому животу. Важливість ознаки не в самому факті скорочення, а в його ритмічності. Справжні родові перейми повинні повторюватися кожні 15-20 хвилин (можлива також і інша періодичність). Поступово інтервали зменшуються: перейми починають повторюватися кожні 3-4 хвилини. У період між переймами живіт розслаблений. Коли живіт розслаблений, потрібно намагатись максимально відпочивати.

Виділення з піхви шийкового слизу  – слизової пробки. Слизова пробка може відійти за 2 тижні до пологів, а може і за 3-4 дні. Це зазвичай відбувається після початку маткових скорочень для розширення каналу шийки матки – таким чином витісняється слизова пробка. Слизова пробка зберігає канал закритим під час вагітності. Втрата слизової пробки – певна ознака настання пологів. Може статися виділення безбарвного, жовтуватого, або злегка забарвленого кров’ю, слаборожевого слизу.

Відходження навколоплодових вод

Плодовий міхур може протікати, тоді води повільно витікають, а може розірватися раптово, тоді води «хлинуть сильним потоком». Інколи це трапляється ще до того, як розпочинаються ритмічні скорочення матки. Частіше це відбувається у жінок, які народжують повторно. Під час розриву плодового міхура вагітна, практично завжди, болю не відчуває, тому якщо води відійшли відразу, раптово, до настання ритмічних перейм – слід негайно їхати до пологового будинку!

Пологи. Як це відбувається

У кожної жінки перебіг пологів розвивається і протікає по-своєму, але завжди існують деякі моменти, спільні для більшості жінок. Такими моментами для усіх жінок є перейми. Одні жінки народжують «класично», тобто перейми розвиваються поступово, інтервали між ними плавно зменшуються і виникає бажання натужуватися. Другі народжують «нестримно», тобто перейми відразу активні і інтервали між ними короткі. А от у деяких жінок підготовка організму до пологів затягується, перейми слабкі, неритмічні, в такому разі потрібна додаткова допомога медичного персоналу.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.