Вагітність

Вагітність і УЗД

Важливість УЗД

В перші 3 місяці вагітності за допомогою ультразвукового обстеження з великою точністю можна визначити вік плоду. За результатами УЗД вже в 2,5-3,5 тижн вагітності можна говорити про правильну або патологічну закладку плода, в 6 тижнів – про те, чи очікувати вагітній двійню. Під час такого обстеження також визначають стан плаценти, а за станом її розвитку теж визначають терміни розвитку плода. За допомогою УЗД лікар може безпомилково виявити аномалії розвитку серцево-судинної системи: збільшення окремих порожнин серця, недорозвинення одного з шлуночків, дефекти перегородок серця. За допомогою УЗД також визначають частоту серцевих скорочень. Залежно від результатів досліджень лікар може призначити подальше обстеження або ж вчасно призначити лікування і вибрати оптимальний спосіб розродження жінки (природним шляхом, або ж за допомогою кесарева розтину). А від цього залежить не тільки повноцінний фізичний і психічний розвиток немовляти, але і його життя, і майбутньої мами – теж.

Чи є УЗД безпечним для майбутньої матері і її дитини?

Обстежуючи пацієнтку, лікар проводить по її животу ультразвуковим датчиком, підключеним до комп’ютера з екраном. На ранніх стадіях вагітності робиться також УЗД через піхву, що дає більш точну картину стану плода. Датчик випромінює ультразвукові хвилі, що проникають в тіло і потім відображаються з різною силою, що залежить від щільності тканини, на яку наштовхуються (кістки, м’язи, внутрішні органи). Ультразвукова головка-датчик, що є одночасно і передавачем, приймає їх і направляє в комп’ютер, що перетворює їх у чорно-біле зображення.

Вагітним жінкам не варто турбуватися: звичайне обстеження за допомогою ультразвуку, що його проводить лікар під час профілактичного огляду, є абсолютно безпечним, тому що сила цього сигналу дуже мала. Більше того, навіть 10-12 ультразвукових обстежень, як це буває, наприклад, у разі ризикованої вагітності, не зашкодять ні матері, ні дитині. Ультразвукові хвилі не впливають і на генетичні чинники людини.

 Чи варто уникати УЗД?

Уникати УЗД не варто. За його допомогою лікар одержує точну інформацію як про наявність самої вагітності, так і про характер її розвитку. Ультразвукова діагностика дозволяє встановити, чи не розвивається або позаматкову вагітність, багатоводдя або маловоддя, визначити місцезнаходження, розміри, структуру плаценти, її передлежання, а також відшарування плаценти.

Метою проведення ультразвукового дослідження є також своєчасне виявлення ускладнень, ранніх ознак порушень функцій органів і систем плода та вад його розвитку – таких як гіпоксія, гемолітична хвороба, гепатомегалія, атрезія кишечника, діафрагмальна грижа, аномалії розвитку нирок, енцефаліт, гідроцефалія або мозкова грижа.

Різновиди УЗД

Дуплексна сонографія і сонографія Доплера з кольоровим кодуванням (скорочено – “Кольоровий Доплер”) зазвичай застосовуються спільно – для отримання більш об’єктивної оцінки стану плода у випадку, коли під час звичайного УЗД в ході профілактичного огляду виявляються ознаки того, що розвиток плоду проходить з відхиленнями від норми. У такому випадку лікарі перевіряють, чи нормальним є кровопостачання плаценти і чи забезпечує пуповина достатній приплив крові, надходження до дитини живильних речовин і кисню. “Кольоровий Доплер” і дуплексна сонографія дозволяють фахівцям вимірювати кровотік.

В обстеженні на “Кольоровому Доплера” теж немає нічого страшного. Такі обстеження за статистикою необхідні приблизно кожній десятій жінці. Зазвичай вони проводяться фахівцями у великих клініках по напрямку гінеколога. За наявності будь-якого фактора ризику контроль здійснюється кожні два тижні, а при виявленні розладів кровотоку – навіть кілька разів на тиждень.

Терміни УЗД

Ультразвукову діагностику серця плоду відповідно до вимог наказу МОЗ № 417 проводять в наступні терміни протягом перебігу вагітності:

1-е  УЗД – в термін вагітності від 11+1 день до 13 тижнів (визначення терміну вагітності, вимірювання комірцевого простору та виявлення УЗ маркерів вродженої та хромосомної патології);

2-е УЗД – в термін вагітності від 18 до 20 тижнів+ 6 днів (визначаються наявність чи відсутність структурних аномалій плода);

3-є УЗД – є додатковим і проводиться на 32 тижні вагітності. (у разі низької плацентації чи крайового прикріплення плаценти).

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.