Вагітність

Вагітність та застуда

ОРВІ – гостра респіраторно-вірусна інфекція (гострий катар верхніх дихальних шляхів) викликається особливим вірусом, який виділяє хворий при кашлі, чханні, розмові.

Особливої схильності до інфекції у вагітних не існує, але респіраторні захворювання інфекційної і вірусної природи у вагітних нерідка протікають важче і дають більше ускладнень.

Як показали наукові дослідження російських учених, вірусні захворювання підвищують ризик переривання вагітності, особливо на ранніх термінах.

Як захиститися?

Перед виходом на вулицю можна змащувати слизисту оболонку носа Оксолінової маззю 0,25%. Ця рекомендація поширюється і на перший триместр вагітності, коли вживання всередину лікарських препаратів украй небажано, а профілактику і лікування краще здійснювати за допомогою безпечних народних засобів, про які ми поговоримо пізніше.

На термінах від 16 тижнів можна приймати ДІБАЗОЛ в дозуванні, яке визначить Ваш лікар, що лікує.

Якщо Ви захворіли.

1. Хворий заразливий протягом 5-7 днів від початку хвороби.

2. Інкубаційний (прихований, період) триває 3-5 днів. Захворювання розвивається поступово, і самопочуття в перші дні сповна задовільне, температура підвищується трохи, з’являються симптоми запалення слизистої оболонки верхніх дихальних доріг – нежить, кашель, охриплість голосу.

3. Тривалість захворювання – в середньому півтори – два тижні.

Отже, в першу чергу обов’язково відвідаєте лікаря, а краще – викличте його додому.

!!! Не займайтеся самолікуванням, антибіотики і антибактеріальні препарати без призначення лікаря приймати не слід.

Жар, жар, температура!

Дозволю собі повторитися, але до 16 тижнів вагітності, в період органогенезу, використання ліків може бути небезпечним. Лікуватися краще народними методами, у тому числі використовуваними для лікування дітей.

Температуру до 38, 5 градусів спробуйте понизити за допомогою протертої журавлини з медом.

– Візьміть 2 столових ложки журавлини, розімніть, протріть через ситечко, додайте одну чайну ложку меду і залийте 2-3 столовими ложками дуже гарячої води (60-70 градусів). Розмішайте, трохи остудите і пийте невеликими глотками.

Тут не буде зайвої обмовка: мед – один з потенційно алергенних продуктів. Але в такому малодозованому, однократному вживанні, далекому від всяких натяків на зловживання, він не принесе маляті шкоди у відмінність, скажімо, від невиправдано використаного лікарського препарату.

Жарознижуючим може також служити наступний чай:

– Чай з квіток липи.
– Чай з сушеної малини.
– Відвар з сухих яблук.

Хорошим жарознижуючим засобом буде сік буряка або моркви.

У нього можна додати 1/4 частина соку капусти белокочанной. Він містить природний лізоцим і підвищує опірність організму.

Звернете увагу! Свіжоприготовані соки містять фітонциди (утворювані расте ниями біологічно активні речовини). Вони вбивають або пригнічують зростання і розвиток мікроорганізмів, тим самим здійснюючи профілактику вторинних (бактерійних) ускладнень.

При підйомі температури понад 39 можна обережно зробити оцетовий – горілчане обтирання і терміново звернутися до лікаря.

Якщо Ваш термін вагітності – більше 12 тижнів, вживання лікарських жарознижуючих засобів, наприклад, ПАРАЦЕТАМОЛУ, ПАПАЗОЛУ, можливо лише за наявності вказівок лікаря, що лікує, в чітко визначених ним дозах.

Ой, як болить горло!

Біль в горлі – украй неприємна і виснажуюча річ. Перш за все, впоратися з нею допомагають полоскання. Ось декілька рецептів:

Суміш для полоскання з содою:
Візьміть стакан теплої води, розведіть в нім одну чайну ложку соди, можна додати 2-3 краплі розчину йоду. Все перемішайте і полощитимете горло кілька разів в день.

Можна полоскати горло відварами трав:
– шавлії;
– ромашки;
– звіробою.
Ці трави надають протизапальну, антисептичну дію. Їх можна використовувати окремо, можна і комбінувати. Наприклад, можна заварити ромашку і листя мати-й-мачухи – цей засіб надає також і відхаркувальна дія і буде як не можна до місця, коли вже починається кашель.

Єдине протипоказання, вказане на анотації по вживанню вищезгаданих трав: гіперчутливість, індивідуальна непереносимість (більшою мірою вона відноситься до вживання у всередину). Це протипоказання поширюється і на більшість інших трав, що продаються без рецепту в аптеках.

З ліків:
Як антисептик для місцевої дії добре зарекомендував себе препарат Гексорал (аерозоль). Він має широкий спектр дії, але в нашому випадку – покликаний боротися із запальними захворюваннями порожнини глотки. Основне дозування: застосовувати 2 рази в день, однократна доза вводиться протягом 1-2 сек. Відомостей про негативні ефекти при вагітності немає, протипоказання – індивідуальна гіперчутливість до компонентам препарату.

Також досить ефективний аерозоль Інгаліпт. Він надає антисептичну і протизапальну дію. Протипоказання – підвищена чутливість до ефірних масел.

Ну, ось, і кашель приєднався!

Так-так, ще одна напасти. Нічого, ми і з нею поборемося.

Використовуйте як протикашельний і відхаркувальний засіб чай з листя мати-й-мачухи, листя подорожника і чорної смородини.

Можете приготувати цибульний сироп:
Вимийте цибулину середньої величини (у лушпинні), налийте води врівень з цибулиною і додайте 50 гр цукру. Варите на повільному вогні 30-40 хвилин, хай остигне, після чого процідите і пийте по 1 чайній ложці 4-5 раз на день, краще за 20-30 хвилин до їди.

Можна зробити парову інгаляцію:
Зварите очищення картоплі, додайте щіпку листя евкаліпта, потримаєте на вогні ще 2-3 хвилини, потім поставте каструлю на стіл, накроюйте рушником, і посидите 5-7 хвилин. Безпосередньо перед процедурою можете додати 1 краплю ялицевого масла.

Дуже ефективний медовий масаж. Допомагає при кашлі, і температуру знижує, і гірчичники замінить.
Візьміть чайну ложку меду, нагрівайте до 40 градусів, занурте в нього подушечок трьох пальців вашої руки і починайте легко «забивати» мед в область грудини. Масажуйте 1-2 хвилини. Повторюйте протягом 2-3 днів.

З препаратів: на думку лікарів, краще застосовувати ті, які безпечні і для дітей. Наприклад, сироп від кашлю Геделікс. Єдина активна речовина – екстракт листя плюща, лікарської рослини, яка успішно застосовувалася в медицині впродовж століть. Дорослим – застосовувати по 5 мл 3-4 рази в день.

Взагалі, вибір препаратів від кашлю зараз дуже великий. Обов’язково уважно читайте анотацію, звернете увагу на можливість алергічних реакцій і взаємодію з іншими препаратами. Проконсультуйтеся з Вашим доктором при вибиранні засобу.

Нежить – в навантаження!

Рідко хвороба обходиться без докучливих виділень з носа. Що тут можна зробити?

Описана вище парова інгаляція – засіб, який можна використовувати і для лікування нежиті. В даному випадку більше дихаєте носом, чим ротом.

Промивання носа:
– Налийте півстакана теплої води, додайте декілька крапель йоду і на кінчику чайної ложки – солі. Закопуйте в ніс по 2-3 краплі, по черзі в кожну ніздрю. Таке промивання добре проводити 3-4 рази в день.
– Трав’яний рецепт:  плоди шипшини – 1 частина, аркуш м’яти перцевою – 3 частини, трава черги – 2 частини.
Як приготувати: 2 столових ложки збору заварити окропом (1 стакан), наполягти в термосі 2-3 години, профільтрувати через марлю, перед промиванням додати 1-2 краплі ялицевого масла. Промивати ніс 2-3 рази в день.

Закапування в ніс:

Вибір крапель від нежиті, як і будь-яких інших засобів, зараз дуже широкий. Зокрема, на практиці використовуються:
– Акваморіс (морська вода)

– Піносол

– Назівін і ін. Знову ж таки, краще використовувати краплі, вживані і для дітей.

– Віброцил

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.