Обране Юридичні поради

Як порахувати свої декретні

Романтичні серіали та дівочі журнали запевняють: всі 9 місяців вагітна перебуває у ванільно-рожевій ейфорії. Безумовно, правда у цьому є. Але не менше ми зайняті сухими підрахунками необхідних витрат на малюка. Ложка заспокійливого для майбутньої мами – це декретні виплати. І підрахувати, скільки грошей ви отримаєте, не надто важко.

Відтепер червоний день календаря – той, коли ти підеш у декретну відпустку. Відрахуй 70 днів від встановленої дати пологів і обведи його маркером. Інший день – тобі, вирішувати, чи святковий! – за 56 календарних днів після народження малюка. Це дата, коли декрет закінчується.

Звичайно, є винятки: у разі ускладнення пологів або при народженні двох чи більше дітей, післяпологова відпустка збільшується до 70 днів.А от у жінок, які мають зв’язок з аварією на ЧАЕС, декрет триває 180 календарних днів – 90 до та 90 після пологів. А піти з роботи можна  вже на 27-му тижні вагітності.

Право на «декретні» кошти, тобто на державну допомогу, мають абсолютно всі вагітні – незалежно від віку, застраховані чи не застраховані.

Скільки отримує жінка, яка працює

Матеріальна допомога складає 100% від середньої зарплати. Платять її за містом роботи, але для цього обов‘язково треба надати «лист непрацездатності» у свій відділ кадрів.

Ця сума надається зразу за весь період, який пов’язаний з вагітністю та пологами, незалежно від кількості днів, які фактично були використані до пологів.

Скільки отримує жінка, яка не працює

«Декретні» складають 100% допомоги при безробітті, але не менше 25% (тим, хто взагалі незареєстрований в ЦЗ) від розміру прожиткового мінімуму.

Щоб оформити декретні у цьому випадку, треба звернутися до управління соціального захисту за місцем реєстрації. І надати там довідку із центру зайнятості, що ти перебуваєш на обліку як безробітна.

Що отримають студентки

Якщо майбутня мама ще навчається, то їй надають допомогу у розмірі 100% від стипендії. Але не менше 25% від розміру прожиткового мінімуму.

Оформити декретні допоможуть в управлінні соціального захисту за місцем реєстрації.

Декретні для бізнес-вумен

Якщо ти зареєстрована як ФОП, а отже, платиш єдиний податок, без декретних ти також не залишишся.

Утім, підрахунки твоїх виплат – це справжній квест.

Почнемо покроково.

У Фонд соцстраху треба звернутися із відповідною заявою, а ще прихопити із собою довідку від податкової, що ти не маєш боргів, як платник єдиного податку. І – лікарняний лист.

Далі у фонді соцстраху самостійно порахують розмір твоїх декретних.

Якщо ти ФОП, візьми із собою до Фонду соцстраху:

-листок непрацездатності

– заяву на ім’я директора робочого органу Фонду про надання певного виду матеріального забезпечення (соціальних послуг) із зазначенням реєстраційного номера страхувальника;
– копію трудової книжки (при необхідності), яка підтверджує страховий стаж і може бути завірена працівником робочого органу Фонду;

– довідку органу ДПАУ про суму сплаченого за розрахунковий період податку (єдиного)

Для бізнес-вумен, що зареєстровані як ФОП, середньоденний дохід, з якого призначаються страхові виплати обчислюється за формулою:

Д = П х В : С : К,

  • Де Д — середньоденний дохід
  • П — розмір податку за розрахунковий період (без урахування збіль­шення ставки єдиного податку за кожного найманого працівника або члена сім’ї);
  • В — відсоток суми встановленого розміру податку, що перераховується до Фонду соціа­льного страхування з тимчасової втрати працездатності (11%)
  • С — розмір страхового внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
  • К — кількість календарних днів за розрахунковий період.

Відповідно, розрахунок декретних після цього здійснюється за стандартною фор­мулою:

Дв.п. = Д.*Кк.д.,

  • де, Д.в.п. – допомога по вагітності та пологах;
  • Д.– середньоденний дохід;
  • Кк.д. – кількість календарних днів відпустки по вагітності та пологах, тобто 126 або 140 днів.

Давай розберемо це на конкретному прикладі.

П – розмір єдиного податку – 200 грн.

  • В – відсоток суми розміру податку, що перераховується до Фонду соціального страху­вання з тимчасової втрати працездатності – 11%
  • С – розмір страхового внеску – 1,9%
  • К – кількість календарних днів за розрахунковий період – 183 (при чому святкові та неробочі дні не виключаються із розрахунку!)

Отже, виходить така сума:

Д = П х В : С : К = (200*6) * 11% / 1,9% / 183 = 37,96 грн.

Дв.п. = Д * Кк.д. = 37,96 * 126 = 4782,96 грн.

Як бачиш, розібратися з розміром декретних не так вже складно, а допомогу у зв‘язку з вагітністю та народженням малюка ти отримаєш у будь-якому випадку, де б ти не працювала чи вчилася.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.