Здоров’я і краса мами

Як схуднути після пологів?

Радість від народження довгоочікуваного малюка іноді супроводжується прикрістю з приводу надлишкових за час вагітності кілограмів. Проходить час, а зайва вага відмовляється зменшуватись. Насправді не всі набирають зайву вагу під час очікування дитини. За фізіологічними нормами, за час вагітності жінка може додати приблизно від 10 до 12 кілограмів. Від них вона природним чином позбувається під час пологів та у післяпологовий період. Але, на жаль, дуже часто майбутні мами перевищують цю цифру, набираючи до 20 зайвих кілограмів під час очікування дитини.

Чому так відбувається?

Є декілька причин. По-перше, вважається, що майбутня мати повинна їсти якомога більше – “за двох”. Тому багато жінок під час вагітності перестають стежити за збалансованістю раціону і дозволяють собі розслабитися, виправдовуючи це потребами майбутнього малюка.

По-друге, жінка в положенні набагато менше рухається, тобто отримана з їжею енергія не витрачається. Крім того, вагітність – це ж завжди стрес, перебудова всіх систем організму. Включається особливий механізм захисту майбутнього малюка, активно розвивається жировий прошарок на животі, талії і стегнах.

Нарешті, збільшення ваги під час вагітності може бути викликане затримкою рідини в організмі, а також деякими акушерськими проблемами.

Як же схуднути після пологів здоровій жінці?

У першу чергу проаналізуйте свою поведінку. Існують поширені помилки, які часто заважають жінкам повернутися після пологів до колишньої форми.

Не переїдайте. Чомусь вважається, що від рясності харчування матері залежить якість її молока. Насправді процесом лактації управляє гормон пролактин, вироблення якого ніяк не пов’язане з харчуванням. Тому ви маєте повне право змінити свій раціон, зробивши його збалансованим.

Не доїдайте за малюком. Навіть якщо малюк з’їв менше половини своєї солодкої кашки, ви не зобов’язані доїдати залишки. Пам’ятайте: вся зайва їжа неминуче відкладеться на талії і стегнах.

Намагайтеся не пробувати, коли готуєте їжу. Так можна непомітно набрати сотні зайвих калорій, що з часом перетворяться на зайві кілограми.

Як би ви не були зайняті своїм малюком, їжте не рідше 4 разів на добу. При цьому ніколи не пропускайте сніданок, а ввечері намагайтеся обійтися легкою їжею.

Вечеря повинна закінчитися не пізніше ніж за 4 години до сну. Не варто слідувати категоричному правилом “Ні крихти після шостої години вечора”. Якщо ви звикли лягати спати о 12-й, до сну ви будете мати сильне відчуття голоду. А в такій ситуації дуже легко втратити над собою контроль.

Вирішивши зробити раціон менш калорійним, не відмовляйтеся від хліба. Почасти жінки, які бажають скинути вагу, замість традиційного бутерброда з’їдають лише шматочок сиру або шинки. Краще вчинити навпаки: з’їжте хліб, а ось ковбасу чи сир “віддайте ворогові”.

Мати, яка годує дитину грудьми, повинна забути про будь-які дієти та голодування. Всі ці екстремальні способи схуднення неминуче позначаться і на вашому здоров’ї, і на самопочутті дитини.

Як правильно організувати свій раціон, щоб худнути, але отримувати необхідну для домашніх справ і турбот енергію?

Калорійність раціону слід обмежити в межах 1500-2000 ккал. Якщо ви невисока і тендітна пані – дотримуйтеся нижньої межі цієї норми. А ставним, великим від природи панянкам рекомендовано харчуватися приблизно на 2000 ккал в день.

Перший час для контролю калорійності краще вести спеціальний харчовий щоденник. У нього записуйте все, що потрапляє до вас в рот, до останньої крихти. Повірте, сам процес займе у вас не більше 10 хвилин в день, а користь принесе величезну. Ви навчитеся розуміти, скільки ви їсте, і станете більш розумно підходити до формування свого раціону.

Зверніть увагу і на вибір продуктів. Пам’ятайте: категорично забороненої їжі не існує, є лише тимчасові обмеження:

Жири повинні складати не більше чверті від загальної калорійності раціону. Якщо ви притримуєтесь норми в 1500 ккал, щодня ви можете отримати не більше 40 грамів чистих жирів. Для довідки: у літрі одновідсоткового кефіру, як і в столовій ложці рослинного масла, міститься 10 грамів ліпідів. А плитка молочного шоколаду “подарує” вам цілих 70 грамів чистого жиру.

М’ясо та м’ясні продукти вам можна їсти лише раз на день, зі сніданком або обідом. А ось свіжі, варені і тушковані без жиру овочі намагайтеся включати до кожного прийому їжі.

Молочні продукти вам показані лише знежирені та з  низьким вмістом жирів.

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.