Зростай Малюк!
Головна » Відповіді на питання » Порядок розрахунку оплати декретної відпустки
question
Добрий вечір. Я вагітна жінка , маю 23 тижні вагітності. Підкажіть, будь ласка, як мені отримати : Обмінну карту вагітної жінки «Зростай, Малюк!» та Брошуру - «Порадник вагітної та молодої мами». Дуже дякую. Зн... детальніше »
question
Добрий день. Допоможіть розібратися. Я вагітна жінка, маю 23 неділі вагітності. Ні де не працюю. На обліці знахожусь в приватній кліниці. Чи можу я отримувати допомогу у зв'язку з вагітністю? Куди я маю звер... детальніше »
banner 29banner 32banner 33
 
Порядок розрахунку оплати декретної відпустки для студентів
Доброго дня! Допоможіть будь ласка у таких питаннях: я студентка 5 кусу (державне замовлення - стипендія 720 грн, але з друго симестру не отримую), в кінці травня мені йти в дикрет (народжувати в кінці липня)! Яку суму допомоги я отримаю, і куди і які документи я маю подати? Чи можу я стати на біржу після закінчення навчання (30.06) чи це збільшить допомогу після родів?
Наталія

Вагітні жінки, які не застраховані у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, відповідно до статті 7 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», мають право на державну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

Студентки вищих навчальних закладів I–IV рівня акредитації відносяться до категорії осіб, які не є застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування і, відповідно, вони мають право на цю допомогу.

Допомога призначається у розмірі місячної стипендії. Жінка, яка продовжує навчання, має право на виплату стипендії або допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами за її вибором. При цьому необхідно звернути увагу, що допомога призначається з дня припинення виплати стипендії по день закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Розмір допомоги встановлюється шляхом множення середньоденного доходу на кількість календарних днів тривалості відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, але не менш ніж 25 відсотків від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць.

Допомога по вагітності та пологах студенткам призначається (згідно з довідкою встановленого зразка, виданою лікувально-профілактичним закладом) органом праці та соціального захисту населення за місцем проживання заявниці.

Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Тобто, для отримання виплат Вам необхідно звернутися до Соцзабезу (Совбес).

Документи:

1. Довідка з місця навчання  про те, що Ви є студенткою + отримана стипендія за останні 6 місяців (надає бухгалтерія)

2. Копія паспорту

3.  Медична довідка про вагітність (видає гінеколог ЖК)

4. Довідка з установи банку про відкриття рахунку (соціальна картка)

5. Довідка з Соцзабезу по місцю реєстрації про те, що Ви не отримуєте допомоги, якщо оформляєте допомогу не за місцем прописки!!!!!

6. Довідка про склад сім"ї та місце постійного проживання без прописки, якщо оформляєте допомогу не за місцем прописки!!!!! Видає папортистка за місцем фактичного проживання

Заяву пишите на місці.

Зазвичай, цього пакету буде достатньо, але в залежності від місцевості та "звичаїв" від Вас можуть запросити ще якісь документи.

Олена Беденко-Зваридчук Голова комітету з медичного права АПУ
Оксана
Comment
Ответ #1 08.05.201313:18:11

Добрий день!Чи можна з вами порадитись,допоможіть будь ласка)я вже як 1,5 року не працювала офіційно,чи маю я право стати на біржу,коли я вагітна в червні йду в декрет)чи це вже запізно)не знаю,підкажіть )наразі дякую)))
 
vericode