Зростай Малюк!
Головна » Відповіді на питання » Зміна прізвища дитини
question
Добрий вечір. Я вагітна жінка , маю 23 тижні вагітності. Підкажіть, будь ласка, як мені отримати : Обмінну карту вагітної жінки «Зростай, Малюк!» та Брошуру - «Порадник вагітної та молодої мами». Дуже дякую. Зн... детальніше »
question
Добрий день. Допоможіть розібратися. Я вагітна жінка, маю 23 неділі вагітності. Ні де не працюю. На обліці знахожусь в приватній кліниці. Чи можу я отримувати допомогу у зв'язку з вагітністю? Куди я маю звер... детальніше »
banner 29banner 32banner 33
 
Зміна прізвища дитини
Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, повлечет ли смена фамилии ребенка прекращение (отказ отца) от уплаты алиментов? Во сколько лет разрешено менять фамилию ребенка?
Инна Иванова , вік: 29 , Першотравенск

Доброго дня, пані Інно!

Якщо зміна прізвища дитини відбувається не через оспорювання батьківства та скасування запису про батька, то, у разі змін прізвища дитини, її право на отримання аліментів не втрачається.

Щодо часу і підстав для зміни прізвища дитини:

У відповідності з нормами Сімейного кодексу України прізвище дитини може бути змінена за рішенням батьків, якщо один або обоє батьків змінюють прізвище, при зміні запису про батьківство і т.д.

Якщо дитина не досягла 7-річного віку, то її згоди на зміну прізвища не вимагається. Після досягнення 7 років обов'язково отримання згоди дитини на зміну прізвища.

Якщо зміна прізвища відбувається з ініціативи одного батька, а другий заперечує, то питання вирішується через опікунську раду або суд, виходячи з інтересів дитини.

Стаття 148. Зміна прізвища дитини її батьками

1. У разі зміни прізвища обома батьками змінюється прізвище дитини, яка не досягла семи років.

2. У разі зміни прізвища обома батьками прізвище дитини, яка досягла семи років, змінюється за її згодою.

3. У разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини може бути змінене за згодою обо х батьків та за згодою дитини, яка досягла семи років.

4. За заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, дитині, яка не досягла чотирнадцяти років та якій при реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків.

5. У разі заперечення одним із батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов'язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчую ть відповідність зміни прізвища інтересам дитини.

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право за згодою батьків або одного з батьків, з ким вона проживає, чи піклувальника, змінити своє прізвище та ім’я.

По досягненню 16 років згода батьків вже не потрібна.

Сотник Іван Минович, медичний координатор ГОСІІ "ПРОСВІТА"
Олена Башук
Comment
Ответ #2 20.03.201400:34:15

Добрий день! Ви зауважили, що є можливість скасування запису про батька. Підкажіть, будь ласка, чи є хоч якась можливість змінити прізвище дитині на прізвище матері, а також вилучити відомості про батька з реєстру актів цивільного стану, коли ці відомості були внесені туди у 2008 році після народження дитини у порядку ст. 126 Сімейного кодексу (за згодою батька і матері, що не перебували у шлюбі). Причиною таких дій є те, що батько не приймає участі у вихованні дитини, не спілкується і не цікавиться дитиною, останні два роки зовсім не бачився з дитиною. Людина взагалі не йде на контакт і ні на що не реагує. Аліменти батько ніколи не сплачував. Дитина буде йти в школу і вже зараз не розуміє, чому її прізвище інше і чуже в нашій родині.
Дуже дякую хоча б за якусь відповідь, що допоможе мені зорієнтуватися в ситуації!

Инна
Comment
Ответ #1 01.09.201200:32:34

благодарю Вас за ответ
 
vericode