Головна Обране Поради лікарів

Коли починати чистити зуби дитині?

Відразу ж після того, як вони прорізалися! Багато матерів вважають, що поки у дитини зубів мало і вони молочні, чистити їх зовсім необов’язково. Це зовсім не так! Навпаки, у маленьких дітей захисні властивості емалі зубів знижені і за наявності провокуючих чинників (вживання цукровмісних продуктів, недотримання гігієни порожнини рота) це може призвести до розвитку карієсу. Крім того, у нічний час у малюків знижується слиновиділення, реакція в порожнині рота стає більш кислою, що сприяє пошкодженню емалі зубів – розвитку карієсу. У зв’язку з цим дуже важливо виключити з раціону вечірнього і нічного годування всі цукровмісні продукти і кислі соки, тому що не буде відбуватися достатньої нейтралізації кислоти, що утворюється в результаті споживання цукру бактеріями порожнини рота. У результаті створюються передумови до якнайшвидшого розвитку карієсу. Спочатку замість зубної щітки можна використовувати шматочок марлі. Поверхню зубика потрібно протирати обережно, не зачіпаючи при цьому ніжних ясен малюка.

Зубна паста на цьому етапі не потрібна

Дитину зручно посадити на коліна, спиною до себе. Можна придбати спеціальну силіконову зубну щітку – напальник. По мірі росту дитини і збільшення площі жувальної поверхні його зубів вже можна переходити на м’яку дитячу зубну щітку. У неї повинна бути приваблива форма і яскравий колір, щоб зробити процес більш веселим і приємним. До двох років малюк вже повинен вміти самостійно чистити зуби – природно під вашим наглядом. Слідкувати за цією процедурою і контролювати якість чищення треба до 6-7 років. Навчаючи дитину чистити зуби, треба орієнтуватися на вік малюка: в 2 роки дитина самостійно очищає передні поверхні зубів, з 4 років – бічні, а з 6 – вже й внутрішні поверхні. Таке поетапне навчання пов’язане з розвитком дитячої моторики. Дуже важливо навчити дитину правильній техніці чищення зубів, тому що від цього залежить цілісність емалі і стан ясен. Щітку треба тримати під кутом 45 º до поверхні зуба, а чистити – м’яко, не натискаючи; кожну поверхню по 10-15 плавних рухів (зверху-вниз, від ясен до краю зуба). Під час чищення передніх зубів щітку слід тримати під прямим кутом, рухати плавно вгору-вниз. В кінці можна зробити легкий масаж верхніх і нижніх ясен, здійснюючи при цьому кругові рухи щіткою, злегка і не натискаючи. Весь процес чищення зубів маленьких дітей повинен займати не менше 3 хвилин. У ванній кімнаті можна завести пісочний годинник, які допоможуть орієнтуватися в часі чищення і батькам, і в майбутньому дітям. Купуючи дитячу зубну пасту, зверніть увагу, щоб на етикетці був відповідний напис.

Електрична зубна щітка Oral-B для дітей

Бренд Oral-B є лідером серед виробників електричних зубних щіток, включаючи електричні зубні щітки для дітей (https://bt.rozetka.com.ua/zubnye-schetki-i-irrigatory/c437994/producer=oral-b-braun;77799=361677/). На основі ряду клінічних випробувань ми знаємо, що електричні зубні щітки видаляють бактеріальний наліт у кілька разів ефективніше, ніж ручні зубні щітки, саме тому Oral-B пропонує щітки для:

Діти від 3 до 5 років (Oral-B KIDS 100)

Це ідеальні електричні зубні щітки, щоб розпочати вашу пригоду з електричними зубними щітками. Вони мають правильно підібрану частоту рухів. Їх дуже м’які волокна, менших розмірів, пристосовані до молочних зубів дитини. Крім того, в їхньому дизайні використовуються такі улюблені герої мультфільмів Діснея, як “Тачки”, “Крижане серце”, “Історія іграшок”. Ця зубна щітка має 2 режими роботи: щоденне очищення та делікатний режим для ефективного та безпечного догляду за яснами дитини.

Діти від 6 до 12 років (Oral-B Junior)

Щітки з цієї лінійки призначені для трохи більш досвідчених дітей, в яких уже з’явилися та ще ростуть постійні зуби. Деякі моделі оснащені візуальним датчиком тиску, який, якщо головка зубної щітки та область ясен натисне занадто сильно, стане червоним, і дитина має шанс уникнути подразнення лінії ясен. Що стосується дизайну, то у дитини є вибір: або вона хоче мати зубну щітку більше схожу на зубну щітку для підлітків, або може вибрати тему зі свого улюбленого фільму, наприклад, «Зоряні війни».

Підлітки від 12 років (Oral-B Teen)

Це вже зубна щітка багато в чому нагадує електричну зубну щітку для дорослих: таймер, регулювання тиску, різні режими та більш мінімалістичний дизайн, в порівнянні з Oral-B Junior. Oral-B Teen може витримувати до 2 тижнів без підзарядки. У комплект також входить спеціальний наконечник Ortho для чищення зубів під час ортодонтичного лікування.

 Чищення зубів із додатком

Для наймолодших компанія Oral-B створила програму Disney Magic Timer. Вона не тільки дозволяє дитині чистити зуби, але й спонукає чистити їх довше. Персонажі Діснея виступають тут у вигляді наклейок або у вигляді зображень, які поступово розкриваються в міру подовження процесу чищення зубів. Ваша дитина отримає віртуальний значок за правильне чищення зубів. І, найголовніше, вона навчиться правильним звичкам гігієни порожнини рота завдяки грі!

Дитячі зубні пасти

Дитячі пасти спеціально розробляються з урахуванням того, що дитина буде ковтати якась кількість (зазвичай до 30%) і це не завдасть їй шкоди. Крім того, паста, як правило, містить фториди – вони зміцнюють зубну емаль. Ще одна особливість дитячих паст – більш низька абразивність (дрібна зернистість), очищають зуби більш м’яко. Зубною пастою слід починати користуватися, коли зуби у малюка вже повністю прорізалися і їх добре видно над поверхнею ясен (зазвичай це період після 1 – 1,5 років). Як і дорослому, малюкові потрібно чистити зуби мінімум 2 рази на день! Вранці після сніданку і ввечері перед сном. У цьому віці діти з задоволенням наслідують дорослих, а сам ритуал ранкової та вечірньої чищення зубів закріплюється легко. Бажано привчити дитину завжди чистити зуби після їжі (або хоча б полоскати рот). Можна пояснити малюкові, чим загрожують «каріозні монстри», і перетворити процедуру в боротьбу з ними.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.