Для молодих матусь Обране

Як привчити дитину до горщика?

Більшість батьків однорічних дітей можуть визначити, коли малюк збирається сходити “по великому” чи “по маленькому”: діти можуть бути дуже постійними у своїх звичках, вони також можуть напружуватися та навіть червоніти. Якщо ви будете регулярно висаджувати свою однорічну дитину на горщик в потрібний час, ви швидше за все зможете протягом декількох днів обходитись без брудних підгузків, але це не означає, що ваша дитина навчилася контролювати себе.
Діти готові до цього, лише коли в них достатньо розвинуті м’язи, що в більшості випадків відбувається у віці 18 місяців – 2,5 роки. Скільки б ви не витрачали сил на те, щоб привчити дитину до горщика, вона навряд чи залишиться сухою і вдень, і вночі, поки їй не виповниться приблизно 2,5 роки, а деяким дітям потрібно для цього більше часу.

Ходимо на горщик

 • Звертайте увагу на будь-які знаки дитини – вони можуть означати, що малюк хоче на горщик;
 • Запитуйте її, чи хоче вона на горщик;
 • У теплу пору року намагайтеся обходитися без підгузка, щоб дитина відчула, як ходити без нього;
 • Вдягайте дитину у штанці, що легко знімаються;
 • Неодмінно висаджуйте дитину на горщик в “періоди найбільшої ймовірності”: перед прийняттям ванни, перед сном, відразу після пробудження;
 • Пояснюйте дитині, що треба сходити на горщик перед тим як ви збираєтесь на прогулянку або до магазину за покупками;
 • Хваліть дитину навіть за те, що вона цікавиться горщиком, грається з ним, намагається імітувати, що вона в нього робить свої справи. І не забувайте заохочувати її коли вона все зробить правильно. Скажіть їй, що вона стала зовсім дорослою;
 • Ні в якому разі, не сваріть малюка за те, що він вимочився в підгузок;
 • Залишайте горщик в туалеті, щоб малюк бачив, що дорослі теж “це” роблять, і його горщик стоїть і чекає свого часу;
 • Якщо ви бачите, що малюк не виявляє бажання або не здатен ходити на горщик, відкладіть привчання на тиждень, а потім спробуйте ще раз;
 • Якщо дитині вдалося скористатися горщиком, дозвольте їй допомогти вам, витерти попку, злити воду з бачка, помити горщик та руки;
 • Якщо ваш малюк проситься на горщик, похваліть його, навіть якщо вже занадто пізно. Будьте готові діяти швидко – спочатку малюк не буде попереджати завчасно.

І наостанок

На перший час вам знадобиться підстраховка: деякий час після початку використання горщика можна ще користуватися підгузками.
Наприклад, одягайте їх на ніч або на тривалу прогулянку, на візит до лікаря в поліклініку. Цей прийом збереже сухими пару десятків штанців та постільну білизну, а також ваші нерви.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.