Виплачує дану допомогу Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а от готувати документи, робити розрахунки та подавати документи до ФСС ТВП повиннні в бухгалтерії.Закон України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.
Стаття 38. Умови надання і тривалість виплати допомоги по вагітності та пологах
1. Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.
Допомога по вагітності та пологах застрахованій особі виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей – 70) календарних днів після пологів. Жінкам, віднесеним до 1-4; категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по вагітності та пологах виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 – до; пологів; та; 90; – після пологів). Розмір зазначеної допомоги обчислюється сумарно та надається застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.
Згідно із статтею 52 Закону N 2240 документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження, про що комісією (уповноваженим) із соціального страхування на підприємстві приймається рішення про призначення матеріального забезпечення. Виплачується допомога по вагітності та пологах одразу за весь період декретної відпустки в найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений на підприємстві для виплати зарплати. (частина 2 ст. 52 Закону № 2240).
У разі порушення роботодавцем норм Закону, застрахована особа має право звернутися до комісії (уповноваженого) з питань соціального страхування підприємства, що має право контролювати своєчасність виплати всіх видів допомоги, передбачених Законом № 2240, або у виконавчу дирекцію відділення Фонду за місцем здійснення обліку підприємства як платника страхових внесків.
Чинним законодавством не передбачена виплата допомоги по вагітності та пологах частинами. Відповідно до частини 1 статті 38 Закону № 2240 розмір цієї допомоги визначається сумарно й виплачується застрахованій особі у повному обсязі, незалежно від кількості днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, фактично використаної до пологів.
Крім цього, у випадку порушення строку виплати допомоги по вагітності та пологах відповідно до пункту 3 Порядку проведення компенсацій громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року № 159, виплачується компенсація у встановленому законодавством порядку.
Вам потрібно звернутись до районного фонду соціального страхування тимчасової втрати працездатності (ФСС ТВП), до якого надає звітність ваш працедавець, зі скаргою на несвоєчасну виплату.
Якщо є бажання поскаржитись на дії вашого ФСС ТВП, можете поскаржитись до ФСС ТВП України.
Телефон можете знайти статті Телефони Гарячих ліній в розділі Юридичні поради на сайті Зростай Малюк.
Компенсацию из соцстраха
Добрый день. Подскажите, я ушла в декрет, сдала больничный в отдел кадров, но мне не хотят выплачиваь деньги в ближайшую выплату зарплаты мотивируя это тем, что с 2014 г произошли изменения в законодательстве и теперь предприятие сначала подает информацию в соцстрах, ждет от него деньги, а потом уже выплачивает мне. Сказали, что в лучшем случае до родов получишь. Насколько я знаю, предприятие должно мне оплатить больничный из своего фонда ЗП, а потом ждать компенсацию из соцстраха. Кто прав? спасибо за ответ.
Додати коментар