Вагітність Обране Статті

Правильно відновлюємося після пологів

Вагітність — серйозне випробування для організму, так як йому доводиться адаптуватися до нових умов, піддавати органи деякій деформації. Процес пологів — ще один стрес, який вимагає від жінки максимальної кумуляції сил, що необхідно для появи дитини на світ.

Що ж відбувається після пологів, і наскільки швидко може відновитися жіночий організм, у матеріалі від Likarni.com.

Зауважимо, що вагітність, а також родова діяльність — це фізіологічні процеси, які за умови нормального перебігу не приносять жіночому організму серйозні ускладнення. Відновлення починається відразу після пологів.

Провідний орган, який зазнає трансформації при вагітності, — матка. Після народження малюка обсяг матки починає поступово зменшуватися. Під час пологів маса матки може збільшуватися у 5-10 разів, що обумовлено наростанням м’язових волокон.

В середньому тривалість відновного періоду для матки становить близько 6-8 тижнів. Після закінчення цього часу розмір матки залишається трохи більшим, ніж був до вагітності.

Піхва стає більш розтягнутою, знижується тонус. Для відновлення пружності використовуються спеціальні вправи. Якщо під час пологів стався розрив тканин промежини, потрібна обов’язкова обробка ран антисептиками, суворе дотримання особистої гігієни.

Під час гестації в організмі жінки циркулює третє коло кровообігу, що призводить до збільшення загального обсягу крові. Це, в свою чергу — додаткове навантаження на серце, так як воно має з силою проштовхувати кров через всі кола кровообігу.

Уже через пару днів після пологів робота серцево-судинної системи поступово повертається до звичного темпу, спостерігається перерозподіл рідини в організмі. Звичайно, ще може зберігатися набряклість кінцівок, однак і вона через тиждень піде. Щоб зменшити важкість у ногах і прискорити відтік з ніг, рекомендується лежати з піднесеними догори ногами (на подушці, валику). Якщо ж набряки зберігаються довше двох тижнів після пологів, потрібно завітати до лікаря.

Дихальна — ще одна система, яка страждає при вагітності, особливо в третьому триместрі. Справа в тому, що збільшена матка підпирає діафрагму, через що жінка не може дихати «на повні груди». Робота дихальної системи відновлюється відразу після пологів, збільшується дихальний обсяг, дихання стає більш глибоким, спокійним.

Великий розмір матки також впливає на стан і функціонування кишечника. Внаслідок цього жінки часто відчувають дискомфорт в животі, страждають від метеоризму, запорів. Протягом першого тижня після пологів кишечник займає своє звичне положення і починає нормально функціонувати.

Що стосується поживного раціону, він залежить від уподобань мами і переносимості дитини. В основному, жінкам рекомендують відмовитися від жирних, смажених страв. Також негативна реакція дитини може спостерігатися після вживання матір’ю газованої води, свіжих соків, цитрусових. Рекомендація лікарів — їсти все, але в невеликій кількості.

Одним з неприємних наслідків пологів може стати геморой. Вихід гемороїдальних вузлів із прямої кишки відбувається під час потуг. Після пологів, при відсутності скарг, геморой може не лікуватися.

Менструальний цикл, за умови грудного вигодовування, відновлюється не раніше, ніж через півроку після пологів. Це, так звана, лактаційна аменорея. Якщо жінка не годує грудьми, менструація відновлюється через місяць-півтора.

Під час пологової діяльності відбувається здавлення сечового міхура, що в післяродовому періоді може проявлятися дизуричними порушеннями. У жінки в перші дні можуть бути відсутні позиви до сечовипускання, нетримання сечі. Робота сечового міхура нормалізується протягом тижня.

Причиною звернення до лікаря в післяпологовому періоді може стати підвищення температури, біль внизу живота, рясні кров’янисті виділення з піхви, а також хворобливі ущільнення в грудях.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.