Вагітність Обране

В Україні запрацювали нові Центри неонатального скринінгу — високотехнологічні лабораторії ранньої діагностики рідкісних генетичних захворювань

Центри неонатального скринінгу

Тиждень тому в Україні відбувся пілотний запуск розширеного неонатального скринінгу новонароджених на 21 захворювання. Його мета — ефективна комплексна діагностика рідкісних генетичних захворювань у перші дні життя дитини.

Послуга вже доступна в пологових закладах 12 регіонів країни — м. Києві, Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.

Наразі дослідження проводяться на базі експертного та двох регіональних центрів неонатального скринінгу — Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» та Львівського обласного клінічного перинатального центру.

Сьогодні Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко спільно заступницею керівника Офісу Президента України Юлією Соколовською, головою Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайлом Радуцьким, представниками інших органів влади, міжнародних та громадських організацій відвідали з робочим візитом новий Центр неонатального скринінгу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

«Цьогоріч ми зробили ще один важливий крок на шляху до зміцнення здоровʼя наших дітей. Адже своєчасний скринінг — це не просто діагностика, а можливість ще на доклінічній стадії завчасно виявити хворобу, застосувати корекцію і тим самим забезпечити дитині повноцінне життя. І, сподіваюся, що це лише початок. Невдовзі також плануємо відкрити нові регіональні центри скринінгу в Харкові та Кривому Розі. А наступним етапом — сформувати мережу центрів орфанних захворювань та забезпечити повноцінний доступ до лікування малюкам» — зазначив Віктор Ляшко.

Новий Київський центр неонатального скринінгу було створено на базі великого 16-го корпусу лікарні «Охматдит» площею понад 600 м кв. Для проведення розширеного дослідження центр був оснащений сучасним лабораторним обладнанням.

Станом на сьогодні в «Охматдиті» уже проведено дослідження для 1040 дітей, ще для 650 дітей — у Львівському центрі неонатального скринінгу.

«У ЄС рання діагностика орфанних захворювань проводиться за 1–3 дні, а в Україні ця процедура раніше могла розтягуватися на 2–3 тижні. За останній рік ми провели величезну роботу заради того, аби не втрачати цей час, адже він буквально врятує тисячі життів» — прокоментувала Наталя Ольхович, завідувачка лабораторії медичної генетики «Охматдит».

Запуск розширеного неонатального скринінгу здійснено за ініціативи Президента України та реалізації Міністерства охорони здоров’я України.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.