Здоров’я мами

Лікування застуди у вагітної жінки

Я простудилась, как мне лечиться? Какие лекарства можно употреблять? У меня 15 неделя. Спасибо.

Якщо вам цього не сказав Ваш лікуючий лікар, то повторюю, до 16 тижнів вагітності, в період органогенезу, використання ліків може бути небезпечним.

У Вашому терміні вагітності – 15 тижнів, застосування лікарських жарознижуючих засобів можливо тільки при наявності вказівок лікаря в чітко визначених ним дозах.

Лікуватися краще тими засобами, що використовуються для лікування дітей або ж народними методами.

Жарознижуючі засоби:

Температуру до 38,5 градусів спробуйте знизити за допомогою протертої журавлини з медом або соків буряка чи моркви з додаванням 1/4 частина соку капусти білокачанної. Він містить природний лізоцим і підвищує опірність організму. Свіжоприготовані соки містять фітонциди (утворювані рослинами біологічно активні речовини). Вони вбивають або пригнічують ріст і розвиток мікроорганізмів, тим самим здійснюючи профілактику вторинних (бактерійних) ускладнень.

Також у якості жарознижуючих виступають чаї (з квіток липи, з сушеної малини, відвар з сухих яблук).

При підйомі температури понад 39 можна обережно зробити оцтово-горілчане обтирання і терміново звернутися до лікаря.

При болях у горлі – допомагають полоскання.

Суміш для полоскання з содою: візьміть склянку теплої води, розведіть в ній одну чайну ложку соди, можна додати 2-3 краплі розчину йоду. Все перемішайте і полощіть горло кілька разів в день.

Можна полоскати горло відварами трав (шавлії; ромашки; звіробою).

В якості противокашлевого і відхаркуючого засобу можна використовувати чай з листя мати-й-мачухи, листя подорожника і чорної смородини.

Можете приготувати сироп з цибулі: вимийте цибулину середньої величини (у лушпинні), налийте води врівні з цибулиною і додайте 50 гр цукру. Варіть на повільному вогні 30-40 хвилин, нехай охолоне, після чого процідіть і пийте по 1 чайній ложці 4-5 разів на день, краще за 20-30 хвилин до їжі.

Можна зробити парову інгаляцію: зваріть лушпиння картоплі, додайте щіпку листя евкаліпта, потримайте на вогні ще 2-3 хвилини, потім поставте каструлю на стіл, накрийте рушником, і посидьте 5-7 хвилин. Безпосередньо перед процедурою можете додати 1 краплю піхтової олії.

Описана вище парова інгаляція – засіб, який можна використовувати і для лікування нежиті. В даному випадку більше дихаєте носом, ніж ротом.

Промивання носа:

  • Налийте півстакана теплої води, додайте декілька крапель йоду і на кінчику чайної ложки – солі. Капайте у ніс по 2-3 краплі, по черзі в кожну ніздрю. Таке промивання добре проводити 3-4 рази на день.
  • Трав’яний рецепт: плоди шипшини – 1 частина, лист м’яти перцевої – 3 частини, трава череди – 2 частини. Приготування: 2 столові ложки збору заварити окропом (1 стакан), настояти в термосі 2-3 години, профільтрувати через марлю, перед промиванням додати 1-2 краплі піхтової олії. Промивати ніс 2-3 рази на день.
  • Закапування в ніс: як і будь-яких інших засобів, вибір крапель від нежиті зараз дуже широкий. Зокрема, на практиці користуються: Акваморіс (морська вода), Піносол, Назівін, Віброцил.

Знову ж таки, краще використовувати краплі, призначені для дітей.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.