Якщо вам цього не сказав Ваш лікуючий лікар, то повторюю, до 16 тижнів вагітності, в період органогенезу, використання ліків може бути небезпечним.
У Вашому терміні вагітності – 15 тижнів, застосування лікарських жарознижуючих засобів можливо тільки при наявності вказівок лікаря в чітко визначених ним дозах.
Лікуватися краще тими засобами, що використовуються для лікування дітей або ж народними методами.
Жарознижуючі засоби:
Температуру до 38,5 градусів спробуйте знизити за допомогою протертої журавлини з медом або соків буряка чи моркви з додаванням 1/4 частина соку капусти білокачанної. Він містить природний лізоцим і підвищує опірність організму. Свіжоприготовані соки містять фітонциди (утворювані рослинами біологічно активні речовини). Вони вбивають або пригнічують ріст і розвиток мікроорганізмів, тим самим здійснюючи профілактику вторинних (бактерійних) ускладнень.
Також у якості жарознижуючих виступають чаї (з квіток липи, з сушеної малини, відвар з сухих яблук).
При підйомі температури понад 39 можна обережно зробити оцтово-горілчане обтирання і терміново звернутися до лікаря.
При болях у горлі – допомагають полоскання.
Суміш для полоскання з содою: візьміть склянку теплої води, розведіть в ній одну чайну ложку соди, можна додати 2-3 краплі розчину йоду. Все перемішайте і полощіть горло кілька разів в день.
Можна полоскати горло відварами трав (шавлії; ромашки; звіробою).
В якості противокашлевого і відхаркуючого засобу можна використовувати чай з листя мати-й-мачухи, листя подорожника і чорної смородини.
Можете приготувати сироп з цибулі: вимийте цибулину середньої величини (у лушпинні), налийте води врівні з цибулиною і додайте 50 гр цукру. Варіть на повільному вогні 30-40 хвилин, нехай охолоне, після чого процідіть і пийте по 1 чайній ложці 4-5 разів на день, краще за 20-30 хвилин до їжі.
Можна зробити парову інгаляцію: зваріть лушпиння картоплі, додайте щіпку листя евкаліпта, потримайте на вогні ще 2-3 хвилини, потім поставте каструлю на стіл, накрийте рушником, і посидьте 5-7 хвилин. Безпосередньо перед процедурою можете додати 1 краплю піхтової олії.
Описана вище парова інгаляція – засіб, який можна використовувати і для лікування нежиті. В даному випадку більше дихаєте носом, ніж ротом.
Промивання носа:
- Налийте півстакана теплої води, додайте декілька крапель йоду і на кінчику чайної ложки – солі. Капайте у ніс по 2-3 краплі, по черзі в кожну ніздрю. Таке промивання добре проводити 3-4 рази на день.
- Трав’яний рецепт: плоди шипшини – 1 частина, лист м’яти перцевої – 3 частини, трава череди – 2 частини. Приготування: 2 столові ложки збору заварити окропом (1 стакан), настояти в термосі 2-3 години, профільтрувати через марлю, перед промиванням додати 1-2 краплі піхтової олії. Промивати ніс 2-3 рази на день.
- Закапування в ніс: як і будь-яких інших засобів, вибір крапель від нежиті зараз дуже широкий. Зокрема, на практиці користуються: Акваморіс (морська вода), Піносол, Назівін, Віброцил.
Знову ж таки, краще використовувати краплі, призначені для дітей.
Додати коментар