Здоров’я мами

Вітрянка і вагітність

Я вагітна вдруге мій старший син захворів вітрянкою, але я вже мала колись вітрянку чи є ймовірність що це повліяє на плід?

Вітрянка в абсолютній більшості випадків (90%) – хвороба дитяча. Дорослі хворіють на вітрянку значно рідше за дітей. І у вагітних жінок вітрянка зустрічається не частіше, і протікає не важче, ніж у невагітних. За статистикою, захворюваність вагітних жінок вітрянкою зазвичай не перевищує 0,5-0,7 випадків на 1000 жінок.

Але все таки для того, щоб не попасти в це число, перед плануванням вагітності необхідно здати аналіз на антитіла до вітрянки.

За даними медиків, антитіла до вірусу вітрянки виявляються в 2/3 навіть з тих плануючих вагітність жінок, які заперечують захворювання вітрянкою у минулому. Якщо ж жінка не пам’ятає, була у неї вітрянка чи ні, антитіла до вітрянки виявляються майже в 90% випадків.

Вітрянка при вагітності представляє небезпеку для плоду. При захворюванні вагітної жінки вітрянкою на ранніх термінах вагітності можливі мимовільні аборти, мертвонародження і потворність: рубці шкіри, гіпоплазія кінцівок, атрофія кори мозку, розумова відсталість, затримка зростання, микрофтальмия, катаракта.

Але, на відміну від краснухи, відсоток розвитку потворності і пороків плоду при вітрянці дуже низький і складає близько 1%. Частіше при захворюванні вітрянкою на ранніх термінах вагітності відбувається викидень або внутріутробна загибель плоду.

Вітряна віспа у вагітної жінки не розглядається лікарями як свідчення до штучного переривання вагітності. При зараженні вітрянкою під час вагітності в терміни до 14 тижнів ризик для плоду складає 0,4%, а при зараженні в терміни від 14 до 20 тижнів – не більше 2%. Після 20 тижнів для дитини риску фактично немає. Лікування специфічним імуноглобуліном під час вагітності різко знижує навіть цей дуже маленький ризик для майбутнього малюка.

Небезпечніше і багато великими ускладненнями захворювання вітрянкою вагітної жінки на пізніх термінах вагітності. Найбільший ризик захворювання новонародженого вітрянкою виникає тоді, коли мати захворює вітряною віспою за 2 дні до пологів і в межах 5 днів після них.

Якщо інфікування матері вітрянкою відбувається за 4-5 днів до пологів, вірогідність розвитку природженої вітрянки в новонароджених складає 10-20%, а смертность- 20-30%.

Природжена вітряна віспа може протікати дуже важко, супроводячись розвитком бронхопневмонії і поразкою внутрішніх органів новонародженого. При інфікуванні матері вітрянкою раніше, ніж за 5 днів до пологів, вітрянка новонароджених протікає, як правило, в легкій формі або зовсім не виявляється.

Тому при захворюванні матері вітрянкою лікарі часто прагнуть затримати пологи на 5-7 днів. Якщо ж це неможливо зробити, то вагітній і новонародженому відразу після пологів вводиться специфічний імуноглобулін, який не запобігає зараженню вітрянкою, але допомагає уникнути смерті немовляти. Після народження таку дитину переводять в інфекційне відділення, де вона проходит курс антивірусного лікування.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.