Юридичні питання

Звільнення парцівника

Я працюю кадровиком. У нас в установі склалася ситуація коли працівник під час щорічної відпустки поїхала за кордон і вийшла заміж. Після закінчення відпустки подала листки непрацездатності які засвідчують її тимчасову непрацездатність .Листки непрацездатності видані на основі медичних сертифікатів Республіки Парагвай.У період з 20.05 по 06.10.2013 року надані листки непрацездатності з причиною вагітність і пологи.Останній листок непрацездатності закінчився 06.10.2013 року. і з цього часу немає ніяких документів, що пояснюють причину її відсутності. Також нам не подано копії свідоцтв про шлюб та про народження дитини. Чи маємо ми право звільнити працівника з роботи за прогули ?

У нас в Україні, слава Богу, вже закінчився березень 2014 року, до того ж у нас діє наше чинне законодавство – КЗпП України.

На підставі пункту 4 статті 40 КЗпП України роботодавець має право розірвати трудовий договір у випадку здійснення працівником прогулу без поважних причин.

Порядок дій при звільненні працівника за прогул.

  1. Необхідно задокументувати факт відсутності працівника на роботі (доповідна записка безпосереднього начальника працівника про відсутність працівника на роботі, акт про відсутність на робочому місці, підписаний комісією, що складається не менше, ніж з трьох осіб, пояснення працівників тощо). Складати акти кожного дня не потрібно. У акті зазначаються дні коли працівник фактично був відсутній на роботі. Факт відсутності працівника на робочому місці обов’язкове має бути відображений в табелі обліку робочого часу. Нагадую, що стаття 184 КЗпП України встановлює обмеження на звільнення деяких категорій працівників незалежно від причин.
  2. Якщо ж працівник не з’являється на роботі протягом кількох днів або тижнів та не повідомляє про причину своєї відсутності, необхідно відправити на його домашню адресу лист з повідомленням про вручення, з вимогою надати письмове пояснення відсутності на роботі (з встановленням оптимального строку для відповіді). У випадку відмови працівника дати пояснення з приводу відсутності на роботі або отримання відповіді на лист, складається відповідний акт, підписаний комісією не менше, ніж з трьох осіб. Тобто, роботодавцю необхідно мати докази відсутності працівника на роботе саме без поважних причин.
  3. За наявності на підприємстві первинної профспілкової організації, членом якої є працівник, для його звільнення за прогул необхідна згода виборного органу первинної профспілкової організації.
  4. Якщо ж працівник, який вчинив прогул на роботу так і не з’явився на роботі, він звільняється останнім днем фактичного виконання ним трудових обов’язків з виданням наказу про звільнення більш пізньою датою. Звертаємо увагу, що в день видання наказу про звільнення працівника слід направити йому копію наказу про звільнення, лист з пропозицією з’явитися за трудовою книжкою та отриманням усіх належних йому сум. Лист рекомендуємо направити на домашню адресу працівника з повідомленням про вручення та описом вкладення.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.