Малюк від 0 до 1 року Обране

Вибір питної води для дитини

Для малюка вода – один із найбільш природних для дитини продуктів після материнського молока, який не може замінити жоден інший напій. Вона необхідна і для пиття, і для розведення сухих молочних сумішей або приготування компотів, чаїв тощо. Яку ж воду обирати для дитини?

Немовля на грудному вигодовуванні? До 5-6 місяців можете не турбуватися про допоювання, адже молоко на 87% складається з води. Та з початком прикорму в 6-7 місяців у малюка з’являється потреба у додатковій рідині – близько 800 мл чистої води на добу (з 1 року – близько 1 л). Але якщо ваше дитя на штучному вигодовуванні – допоювати треба обов’язково незалежно від віку – 150 мл/1 кг ваги на добу. Зверніть увагу, у спеку або якщо у малюка підвищена температура чи проблеми з травленням – потреба у воді збільшується.

Якою має бути дитяча вода?

Насамперед, відповідати всім санітарно-епідемічним показникам: у ній неприпустимий вміст хвороботворних вірусів, бактерій та цвілі, що можуть спричинити серйозні захворювання.

Малюкам до 3 р. не рекомендована вода з високим рівнем мінералізації. Тож відмовтеся від води з водогону – вона містить солі, хлор і важкі метали. Не підходить і джерельна вода – контроль її якості майже не здійснюється, часто під час лабораторних аналізів у ній виявляють пестициди і фосфати. Не слід давати малюку й дистильовану воду. Вона очищена від різноманітних бактерій, але зовсім позбавлена корисних мікроелементів. Не давайте малюку й газовану воду – вона викликає здуття живота, подразнює шлунково-кишковий тракт, впливає на кислотно-лужний баланс.

Педіатри рекомендують обирати артезіанську воду, яку видобувають із глибоких свердловин і розливають за технологією, що виключає потрапляння шкідливих речовин або бактерій. Вона втамовує спрагу й насичує організм необхідною кількістю рідини та мінералами.

Бутильована вода

Та будьте уважні під час вибору бутильованої води, адже на ринку вистачає підробок. Обирайте перевірених виробників і звертайте увагу на етикетку, де має бути вказана інформація щодо категорії води, джерела, хімічного складу, виробника й реєстраційних даних. Упаковка має бути акуратною, з рівними наклейками і чіткими написами.

Якість питної води для дітей забезпечується жорсткими вимогами. Вона не має містити консервантів і домішок чи оброблятися хімікатами. Дитяча вода прозора, без запаху, з нейтральним смаком, не має високої мінералізації (мінерали: 200-500 мг/дм³; іони натрію: 2–20 мг/дм³ згідно з Наказом МОЗ України від 12.05.2010 року  № 400 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 липня 2010 р. за № 452/17747) «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»»). Цей нормативний документ визначає і вміст певних мікронутрієнтів (фтор: 0,7-1,2 мг/дм³; йод: 20-30 мг/дм³ згідно з Наказом МОЗ України від 12.05.2010 року  №400 (Доповнення №4).

Вода для малюків має бути розлита у тару одноразового використання. Після відкриття така вода не підлягає тривалому зберіганню для запобігання розмноженню небезпечних мікроорганізмів, що можуть потрапити до пляшки ззовні.

Відповідальний вибір питної води важливий не тільки для малюка, а й для всієї родини загалом, адже здоров’я та гарне самопочуття кожного з її членів – це запорука здорової й щасливої атмосфери сім’ї в цілому.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.