Обране Юридичні поради

Як оформити допомогу при народженні дитини онлайн?

В 2017 року в Україні була запроваджена нова онлайн-послуга. Тепер оформити допомогу при народженні дитини можна онлайн.
Раніше подати документи на отримання допомоги можна було лише у паперовій формі. А це, як ви знаєте, безкінечні черги та купа згаяного часу. Тепер все набагато простіше: онлайн-сервіс працює 24/7, і для подачі документів не потрібно навіть виходити з дому.

Що нового?
Окрім «переїзду» сервісу до мережі була скорочена кількість необхідних документів. Відтепер для отримання допомоги не потрібна копія свідоцтва про народження дитини. Працівники сервісу самостійно перевіряють наявність відповідного документу в реєстрі актів цивільного стану.

Як скористатися послугою?

Щоб оформити допомогу при народженні дитини, не обов’язково особисто відвідувати соцзабез чи ЦНАП, адже існує відповідна електронна послуга. Вона дозволяє оформити «дитячі гроші», не виходячи з дому – без перерв та вихідних.

Е-послуга доступна:

  • на сайті Мінсоцполітики e-services.msp.gov.ua;
  • на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги».

Для оформлення соціальної допомоги матусі чи татусеві знадобиться електронний підпис. У такому випадку результати розгляду онлайн-заяви надійдуть на електронну пошту. Відвідувати соцзабез чи ЦНАП не доведеться.

Отримати електронний підпис можна в одному з Акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК), пред’явивши паспорт та індивідуальний податковий номер (ІПН). Перелік АЦСК знайдете на порталі Центрального засвідчувального органу Мін’юсту: czo.gov.ua/ca-registry

У більшості випадків оформлення електронного підпису є платним. Проте клієнти «ПриватБанку» можуть отримати його безкоштовно та – головне! – дистанційно. Детальніше про це – на acsk.privatbank.ua

Вашу електронну заяву, завірену електронним підписом, соцзабез розгляне протягом одного дня. А от при оформленні допомоги у традиційний спосіб – 10 днів.

Користуйтесь електронною послугою – це зручно, швидко та прозоро!

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк