Обране Юридичні поради

Як оформити допомогу при народженні дитини онлайн?

30 березня 2017 року в Україні була запроваджена нова онлайн-послуга. Тепер оформити заявку на отримання допомоги при народженні дитини можна, не виходячи з дому. Послугою скористалося вже більше 1000 родин по всій країні.
Раніше подати документи на отримання допомоги можна було лише у паперовій формі. А це, як ви знаєте, безкінечні черги та купа згаяного часу. Тепер все набагато простіше: онлайн-сервіс працює 24/7, і для подачі документів не потрібно навіть виходити з дому.

Що нового?
Окрім «переїзду» сервісу до мережі була скорочена кількість необхідних документів. Відтепер для отримання допомоги не потрібна копія свідоцтва про народження дитини. Працівники сервісу самостійно перевіряють наявність відповідного документу в реєстрі актів цивільного стану.

Як скористатися послугою?


Подати документи на отримання допомоги можна на порталі Мінсоцполітики e-services.msp.gov.ua.
Там же можна отримати ЕПЦ – електронно-цифровий підпис, що значно спрощує усю процедуру. За наявності ЕПЦ результати розгляду заявки надходять на електрону пошту заявника – йти до управління соцзахисту не потрібно.
Авторизуватися на порталі можна через email або завдяки тому ж ЕПЦ.
Далі заповнюєте форму, де вказуєте усю необхідну інформацію, та обираєте спосіб, у який вам зручно отримувати виплати. Подані документи мають розглянути впродовж 10 днів. Рішення щодо призначення допомоги надсилається протягом 5 днів після його прийняття.
Держава планує й надалі впроваджувати електронні послуги для громадян. Вони значно заощаджують час та гроші, а також мінімізують випадки корупції. Рекомендуємо в будь-якому разі оформити ЕПЦ, щоб в повній мірі відчути переваги користування онлайн-сервісами.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк