Пологи

Пологи і геморой

Підготовка до пологів передбачає чимало клопоту про здоров’я, і, звичайно, дуже неприємно, коли до них додається ще одна малоприємне занепокоєння – геморой. На жаль, по статистики, ця неприємність очікує майже половину породіль.

Чому під час пологів розвивається це захворювання? Коли починається пологова діяльність, головка плода сильно і різко стискає кровоносні судини в малому тазу. Результатом стискування і є такі явища, як венозний відтік і застій крові. Тканинам не вистачає кисню, наростає гіпоксія.

Якщо пологи тривають порівняно недовго, а пологова діяльність проходить досить легко, ці явища можуть залишитися без наслідків. Але при високій тривалості пологової діяльності починають набухати і збільшуватися в розмірах гемороїдальні вузли.

Будь-який акушер розповість, що під час пологів, точніше, безпосередньо під пологових потуг, сфінктер настільки розкривається, що внутрішні і зовнішні гемороїдальні вузли на очах синіють і збільшуються. Їх щільність зростає.

В подальшому все залежить від того, наскільки легко пройшли пологи. Після завершення потуг гемороїдальні вузли трохи зменшуються, при поновленні – знову набухають і збільшуються. Так відбувається не один раз. І, нарешті, коли голівка плоду виходить назовні, внутрішні гемороїдальні вузли можуть розірвати свої стінки.

Особливо неприємно, якщо після пологів сфінктер заднього проходу скоротився дуже швидко. Якщо його скорочення відбувається повільно – вузли зменшуються поступово і самі вправляються в природне положення. Якщо сфінктер скоротився різко – вузли буде, швидше за все, ущемлені, а це вже – гострий геморой.

Втім, таке відбувається нечасто. Зазвичай після пологів сфінктер стискається хвилин п’ятнадцять, а то й до півгодини. Медикам цього часу вистачає, щоб обережно вправити випали під час пологів вузли. Як правило, це робиться без анестезії і проходить без болів. Виняток – якщо утворилося запалення.

Жінкам, у яких в результаті пологів утворився геморой, доводиться ще кілька днів після пологів ходити з турундою з просоченої ліками марлі в задньому проході. Крім того, їм регулярно ставлять клізму. Від запорів прописується спеціальна дієта. Найчастіше за тиждень проблема зникає і більше не проявляється, в рідкісних випадках вимагає подальшого лікування.

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.