Малюк від 0 до 1 року Обране Статті

Якщо у дитини закисають очі

Ситуація, коли у новонародженої дитини починають закисати очі, або одне очко, зустрічається досить часто. Як правило, батьки вирішують вивчити проблему самостійно і починають обмінюватись порадами із молодими мамами на форумах. Та досить часто ці практичні рекомендації є шкідливими: промити очі дитині чаєм, прокип’яченою водою, закапати грудним молоком або почекати, поки дитина переросте.

Інколи батьки думають, що це гострий кон`юнктивіт і починають самостійно закапувати дитині краплі, які порадив фармацевт в аптеці. Таке безрежимне неправильне лікування може суттєво зашкодити мікрофлорі кон`юнктивальної порожнини дитини, призвести до ускладнень та затяжного лікування.

Лікар потрібен обов’язково. Він володіє спеціальними методиками, щоб відрізнити кон’юнктивіт і дакріоцистит новонародженого, який досить часто буває у малюків віком 3-9 місяців.

Для початку потрібно зрозуміти, чому закисають очі.

Коли дитина знаходиться в утробі матері, носослізні канали перекриті мембранною перетинкою. При народженні дитини з першим подихом мембрана лопає, канал стає відкритим, сльози легко циркулюють. В деяких новонароджених мембрана при народженні не лопає. В результаті рідина не може вільно циркулювати, накопичується і починається процес запалення. При натисканні в області слізного мішка виходить слизисто-гнійне виділення. Виникає дакріоцистит новонароджених.

Якщо лікар підтвердив діагноз, то лікування проходить в кілька етапів. Спочатку обов’язково призначають медикаментозне лікування і масажі на область слізного мішка. Якщо це не допомагає, і ознаки захворювання зберігаються. То проводиться досить проста маніпуляція – промивання з наступним зондуванням носослізного каналу.

Це безболісна процедура, яка триває 2-3 хвилини. Після неї призначають курс місцевої антибактеріальної терапії.

Залишилось з’ясувати ще одне питання: куди звернутись, якщо у дитини закисають очі?

Українсько-швейцарська офтальмологічна клініка СВІТ ЗОРУ спеціалізується на дитячому прийомі, починаючи від самого народження. Дитячі офтальмологи клініки надають професійну допомогу при будь-яких захворюваннях очей, включаючи дакріоцистит новонароджених.

Контакты: (044) 593-77-88

Сайт: https://svit-zory.com.ua/

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.