Відповіді на питання

Чи маю я право на 90 днів відпустки до та пясля пологів, та чи може організація (бюджетна) відмовити в оплаті, оскільки організація знаходиться в чистій територіальній зоні?

Лист Мінпраці від 12.11.2010 р. №495/20/112-10 «Щодо надання відпустки по вагітності та пологах»

До 4-ї категорії осіб, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, належать особи, які постійно проживають, працюють чи навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови що вони станом на 01.01.1993 р. прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше 4 років.

Компенсації та пільги цим громадянам надаються на час постійного проживання або постійної роботи чи постійного навчання у зоні посиленого радіоекологічного контролю. Після переїзду на постійне місце проживання на територію, яка не віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю, вказана категорія громадян, яка має посвідчення 4-ї категорії, втрачає право на пільги і компенсаційні виплати.

А отже, жінка, яка має посвідчення постраждалої 4-ї категорії, але постійно не проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю, втрачає право на отримання зазначеної відпустки.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк