Відповіді на питання

Чи маю я право на 90 днів відпустки до та пясля пологів, та чи може організація (бюджетна) відмовити в оплаті, оскільки організація знаходиться в чистій територіальній зоні?

Лист Мінпраці від 12.11.2010 р. №495/20/112-10 «Щодо надання відпустки по вагітності та пологах»

До 4-ї категорії осіб, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, належать особи, які постійно проживають, працюють чи навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови що вони станом на 01.01.1993 р. прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше 4 років.

Компенсації та пільги цим громадянам надаються на час постійного проживання або постійної роботи чи постійного навчання у зоні посиленого радіоекологічного контролю. Після переїзду на постійне місце проживання на територію, яка не віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю, вказана категорія громадян, яка має посвідчення 4-ї категорії, втрачає право на пільги і компенсаційні виплати.

А отже, жінка, яка має посвідчення постраждалої 4-ї категорії, але постійно не проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю, втрачає право на отримання зазначеної відпустки.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.