Відповіді на питання

Сон малюка

Здригування під час засинання і під час поверхневих стадій сну є природним проявом, пов’язаним зі зміною нервової збудливості в перехідних функціональних станах (від неспання до сну і між стадіями сну).

У маленьких дітей це може проявлятися більш виражено в зв’язку з тим, що гальмівні механізми нервової системи недостатньо сформовані, надалі вираженість здригувань буде зменшуватися.

 Причиною розвитку таких порушень є формування неправильних асоціацій засинання – умов зовнішнього середовища, за яких дитина відчуває себе комфортно, заспокоюється і занурюється в сон. Якщо з перших місяців життя малюк звик дрімати на руках, під час заколихування, відповідно, й надалі малюк буде “відстоювати” своє право на таку організацію сну – адже іншого він не знає. Малюк часто прокидається вночі, плаче і не заспокоюється до тих пір, поки його не візьмуть на руки і не поколихають. Іншим варіантом є небажання малюка засинати ввечері самостійно – потрібна обов’язкова присутність дорослих в період засинання, що інколи може затягуватися на декілька годин. Тому слід створювати умови для формування “правильних” асоціацій засипання. Цьому сприяє дотримання одного і того ж ритуалу укладання: купання, годування, короткий період перебування дорослого біля ліжечка малюка і залишення його на самоті.

 Більш детально читайте в статті на сайті в розділі «Малюк до 1 року».

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.