Пані Наталіє, оплачувана відпустка по вагітності та пологах є одним із видів соціальних відпусток. Вона надається жінці на підставі листка непрацездатності (видається за місцем спостереження за вагітною з 30 тижнів), у якому фіксується тривалість відпустки залежно від певних обставин – 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів — 70) календарних днів після пологів, починаючи з дня пологів. Вона надається жінкам повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.
Згідно з частиною 1 статті 38 Закону № 2240 допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі як матеріальне забезпечення, що компенсує втрату заробітної плати за період декретної відпустки.
Згідно із статтею 52 Закону N 2240 документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження, про що комісією (уповноваженим) із соціального страхування на підприємстві приймається рішення про призначення матеріального забезпечення. Виплачується допомога по вагітності та пологах одразу за весь період декретної відпустки в найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений на підприємстві для виплати зарплати. (частина 2 ст. 52 Закону № 2240).
Матеріальна допомога в зв’язку з вагітністю та пологами для безробітних надається в розмірі 100 відсотків допомоги при безробітті, але не менше 25 відсотків (тим, хто взагалі незареєстрований в ЦЗ) від розміру установленого Законом про державний бюджет прожиткового мінімуму для працездатного населення.
Підставою для призначення матеріальної допомоги по безробіттю є довідка державної служби зайнятості про те, що жінка зареєстрована в центрі зайнятості, як безробітна.
Для оформлення матеріальної допомоги в зв’язку з вагітністю та пологами необхідно звернутися до управління соціального захисту за місцем реєстрації.