Відповіді на питання

Турбує молочниця

Доброго дня, пані Маріє!

Лікування молочниці під час вагітності має здійснюватися комплексно.

По-перше, потрібно виявити фактор або фактори, що провокують її загострення, будь то хронічні чи інфекційні захворювання, чи нестача вітамінів в організмі.

Крім мазків на визначення збудника захворювання, необхідно здати наступні аналізи: загальний аналіз крові та сечі, дослідження крові на ВІЛ, мазок на ІПСШ (інфекції передаються статевим шляхом).

Також бажано відвідати ендокринолога і гастроентеролога. Після отримання усіх результатів досліджень лікар і повинен виробити найбільш ефективну тактику для лікування молочниці під час вагітності.

Є препарати для лікування молочниці під час вагітності, одним з них і є «Флуомізин», що дозволений для використання під час вагітності і годування грудьми. Але під час лікування потрібно ретельно дотримуватись терміну лікування – рекомендується застосовувати одну вагінальну таблетку щодня протягом шести днів. Вагінальну таблетку вводять глибоко у піхву увечері перед тим, як лягати спати, лежачи на спині, ледь зігнувши ноги. Необхідно продовжувати лікуватися, навіть якщо вже нема відчуття дискомфорту (свербіж, виділення, запах). Тривалість лікування менше ніж 6 днів може призвести до рецидиву. Також потрібно суворо дотримуватись правил лікування. Існує можливість того, що вагінальна таблетка не розчиняється і виділяється з піхви цілою. Як наслідок, лікування не є оптимальним, хоча слизовій оболонці піхви воно не шкодить. Для запобігання цьому, перед тим як вводити таблетку у суху піхву, можна зволожити таблетку невеликою кількістю води.

Але лікування Вам потрібно обов’язково погоджувати з своїм лікарем, самолікуванням ні в якому разі не займатись, щоб не зашкодити майбутній дитині.


Більше про це питання можна прочитати у статті “Молочниця і вагітність“.


Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк