Познайомившись з харчовими уподобаннями ще в животі, малюк легко впорається з ними й після свого народження. Тому мама, яка годує, може спокійно дотримуватись того ж режиму харчування та в тому ж обсязі, що й під час вагітності, додавши хіба ще одну легку вечерю. Їсти краще часто, але невеликими порціями. Раціон повинен бути достатнім, різноманітним та якісним.
Продукти
При виборі продуктів бажано віддавати перевагу сезонним продуктам. Вітаміни краще вживати мамі після консультації з лікарем. Рідину пити по мірі необхідності: воду, сок, морс, та компоти.
Для зниження алергічних реакцій мама повинна до мінімуму скоротити споживання цитрусових та екзотичних фруктів, не властивих її регіону: кулінарних виробів азійського походження.
Записуємо, що вживали в їжу
Також мамі бажано вести «харчовий щоденник” і записувати, що та коли вона їла. До переліку відносяться білкові продукти – молоко, молочні продукти, риба, яйця, м’ясо птиці, бобові, цитрусові, багато ягід (полуниця, малина, обліпиха), гранат, а також горіхи, продукти бджільництва, шоколад, кава та какао.
Як ми казали раніше, малюк вчиться розрізняти харчові смаки ще перебуваючи всередині материнського організму, вже приблизно на 3-4 місяці вагітності він відчуває кисле, солодке, гірке або солоне. Таким чином шлунково-кишковий тракт малюка готується сприймати різноманітні смаки після народження. Тому мама, яка годує, може не перейматися з приводу певного присмаку молока після вживання цибулі або часнику, та інших спецій, але без фанатизму.
Рекомендований раціон майбутньої мами
Мамі радимо пам’ятати, що молоко має бути поживним молоко – для цього до раціону потрібно включати продукти, багаті на вітаміни та мінерали: джерела кальцію – кефір, кисле молоко, сир, сметану та вершки, джерело фосфору та заліза – житній хліб, яєчні жовтки, яловичину, субпродукти, рибу та яблука.
В раціоні мами, яка годує, обов’язково повинні бути продукти на основі круп, хлібу грубого помелу, чорнослив і бобові, а також горіхи, що є джерелом вітамінів групи В і магнію, вершкове масло та рослинні жири, свіжі овочі та фрукти, а восени та взимку – варення та солодкі компоти.
Додати коментар