Юридичні питання

Чому три роки назад, коли я йшла в декретну відпустку попередній раз ніхто не вимагав це свідоцтво, якщо воно так необхідне при нарахуванні допомоги?

Я в декретній відпустці з 19 грудня 2013 року. Листок непрацездатності в зв’язку з вагітністю та пологами до організації надала в цей же день. Бухгалтер сказала, що більше нічого від мене не потрібно. 9 січня 2014 року вона мені зателефонувала і сказала, що потрібно ще свідоцтво про загальнообов’язкове страхування. Такого свідоцтва у мене не виявилось, сказали замовляти його і надати в організацію довідку про те що воно знаходиться на стадії виготовлення. Коли я прийшла замовляти це свідоцтво мені сказали, що в будь-якому випадку воно повинно у мене повинно бути, хоча заяву прийняли і довідку надали. Довідку в організацію я привезла 13січня 2014р. Коли я зможу тепер отримати допомогу по вагітності та пологах? Чому одразу ніхто не сказав про це свідоцтво одразу? Чому сказали тільки через 22 дні? Чому три роки назад, коли я йшла в декретну відпустку попередній раз ніхто не вимагав це свідоцтво, якщо воно так необхідне при нарахуванні допомоги? Де шукати правду і на що можна розраховувати, адже пологи не за горами?

Допомога повинна бути нарахована в повному обсязі та виплачена в перший же виплатний день після подання документів фондом соціального страхування тимчасової втрати працездатності..Ви можете звернутись до суду на неправомірні дії ;працедавця, ФСС ТВП та посадових осіб Пенсійного фонду.
;Відповідно до статті 8 Основ законодавства України про загальнообов;язкове державне соціальне страхування від 14 січня 1998 року №;16/98-ВР особи, які підлягають загальнообов;язковому державному соціальному страхуванню, одержують єдине для всіх видів страхування свідоцтво про загальнообов;язкове державне соціальне страхування (далі;; страхове свідоцтво). Воно видається кожній особі, яка підлягає будь-якому виду соціального страхування, і є документом суворої звітності, що підтверджує право застрахованої особи на одержання матеріального забезпечення та соціальних послуг за загальнообов;язковим державним соціальним страхуванням.
Порядок видачі та зразок страхового свідоцтва затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2000 року №;1306 (далі;; Порядок №;1306).
Згідно з пунктом 17 Порядку №;1306 страхове свідоцтво пред;являється застрахованою особою під час:
– одержання послуг та матеріального забезпечення за загальнообов;язковим державним соціальним страхуванням;
– укладення трудового договору (контракту);
– укладення договору цивільно-правового характеру, предметом якого є виконання робіт та надання послуг;
– прийняття на навчання тощо.
Оформляють страхові свідоцтва органи Пенсійного фонду України, які ведуть персоніфікований облік застрахованих осіб (п.;5 Порядку №;1306).

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.