Юридичні питання

Чи мають право не продовжувати зі мною угоду? Допоможіть розібратися і знати свої права,

Я працюю 1,5 року гол. бух. по труд. угоді 31.12.13 р. вона закінчується, мали б продовжити з 1.01.2014 р., але 16.12.13 р. мені потрібно оформити дородовий лікарняний... Чи вони мають право не продовжувати зі мною угоду, і чи я фактично можу піти в декретну відпустку по догляду до 3-х років з цієї посади? Допоможіть розібратися і знати свої права. Дякую.

Закінчення строку трудового договору може бути підставою для його припинення (працівник звільняється за п. 2 ст. 36 КЗпП), крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не висунула вимогу про їхнє припинення. Тобто звільнити працівника за зазначеною статтею можна в останній день строку трудового договору. Якщо наступного дня працівник вийшов на роботу (і це знайшло документальне підтвердження), звільнити його з цієї підстави не можна, адже згідно з частиною першою статті 39-1 КЗпП, в подібних випадках дія строкового договору вважається продовженою на невизначений строк.;
На працівників, які працюють за строковим трудовим договором, у повній мірі поширюється трудове законодавство (умови щодо робочого часу і часу відпочинку, зокрема основних і додаткових відпусток, соціального захисту, дії колективного договору тощо).
;
Тобто, якщо строковий трудовий договір (СТД) буде переукладено чи подовжено, Ви маєте право піти у відпустку з догляду за дитиною до трьох років з цієї посади.
У випадку, якщо СТД буде припинено, Ви все-одно маєте право на відпустку з догляду за дитиною до трьох років, але оформлювати відпустку потрібно в управлінні праці та соціального захисту населення за місцем проживання.
;
Почитайте, будь ласка, Закон України ;Про відпустки;.;

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк