Юридичні питання

Чи можуть скоротити вагітну жінку?

Здравствуйте! Я служу по контракту в воинской части, также я-одинокая мама, и сейчас беременна. У нас сокращение штатов, но командир говорит, что по возможности будут просто переводить в другие части (я с ребенком прописана в части, ребенок ходит здесь в школу). Подскажите, пожалуйста, могут ли меня -беременную, одинокую маму, перевести в другую часть?

Вагітні жінки та жінки, які мають статус одиноких матерів (Ви їх поєднуєте), мають право на першочергове залишення на роботі при скороченні штату, користуються пільгами при переводі та при виникненні інших складнощів у трудових правовідносинах.Що це означає? Якщо відбувається скорочення штату (наголошую, не ліквідація підприємства, а саме скорочення штату!), то вагітну жінку (одиноку матір) не мають право скоротити, навіть за умови попередження про скорочення її посади. У випадку, якщо скорочення штату/посади відбудеться до початку декретної відпустки, вагітній жінці мають запропонувати іншу посаду на цьому ж підприємстві. У разі, якщо підприємство не має можливості перевести таку жінку на іншу посаду, керівництво має запропонувати переведення на аналогічну посаду з неменшим окладом в інше підприємство. Якщо жінка не погоджується на переведення до іншого підприємства, наприклад, у зв’язку із зміною місця проживання чи інших причин, що ущемляють її права, вона може не погодитися на таке переведення. У цьому випадку жінку можуть звільнити із виплатою всіх гарантованих виплат і автоматичною постановкою на облік до центру зайнятості.
Гадаю, Вам просто необхідно звернутися до вищого керівництва, з’ясувати всі можливі варіанти подальшого працевлаштування та знайти оптимальний варіант вирішення проблеми, що перед Вами постала.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.