Юридичні питання

Додаткова соціальна відпустка

Скажіть ,чи маю я право на додаткову соціальну відпустку,як мати двох дітей в такому випадку-13 листопада 2017 закінчується термін відпустки в звязку з вагітністю та пологами другої дитини ,з 14 листопада пишу заяву на невикористану основну відпустку за рік.Чи можу я після основної відпустки взяти додаткову соціальну відпустку ,а потім лише написати заяву на відпустку по догляду за дитиною до трьох років?У 2017 році працювала до червня місяця

Анна, дякуємо за ваше запитання. Надаємо Вам обгрунтовану відповідь.

Статтею 182–1 Кодексу законів про працю визначено категорії осіб, які мають право на отримання додаткової соціальної відпустки:

Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Таким чином, Ви як матір двох дітей віком до 15 маєте право на отримання додаткової оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів. Крім того, законодавством не визначається жодних заборон щодо можливості отримання Вами цієї відпустки одразу після використання права на основну щорічну відпустку.

Для отримання додаткової соціальної відпустки Вам необхідно звернутися до Вашого роботодавця із відповідною заявою про надання такої відпустки, до якої слід додати копії свідоцтв про народження Ваших дітей.

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.