Здоров’я мами

Харчування мами

Доброго дня! Порекомендуйте дієві препарати, які нормалізують травлення вагітної, ( якщо є проблема закрепів) Дякую)

Доброго дня!

Дякуємо за звернення, нижче відповідь на ваше питання.

Гарного вечору!

Профілактика запорів при вагітності

Для профілактики порушень випорожнення під час вагітності жінкам потрібно дотримуватися кількох простих правил.

По-перше, намагатися вживати більше продуктів, що містять клітковину (овочів, фруктів, висівок та ін.). Харчові волокна є найпростішим засобом від запору при вагітності. Не слід захоплюватися міцним чаєм чи кавою, шоколадом та борошняними продуктами.

По-друге, пити більше рідини (до 1,5-2 літрів за відсутності протипоказань).

По-третє, більше рухатись. Йдеться про допустиму фізичну активність, наприклад, про регулярні прогулянки на свіжому повітрі або спеціальну йогу для вагітних.

Лікування запорів при вагітності

Лікуванням запорів у вагітних жінок має займатись кваліфікований лікар. Проблема полягає в тому, що багато загальновідомих препаратів просто заборонено приймати в такому положенні. Фізіотерапевтичні методи лікування також протипоказані жінкам у положенні через небезпеку стимуляції скорочень матки та несприятливого впливу на плід. При скаргах на запори вагітним не рекомендують використовувати проносні засоби, що викликають спазми. До них відносяться препарати, до складу яких входить сульфат магнію, карловарська сіль, рицинова олія, а також кора жостеру, ревінь і листя сенни. Перед використанням таких засобів від запорів під час вагітності слід звернутися за консультацією до фахівця.

Для того, щоб позбутися запору при вагітності, рекомендовано використовувати сучасний препарат, наприклад Мікролакс, у форматі мікроклізми. Його можна застосовувати навіть як проносний при вагітності, а також давати дітям. Засіб починає діяти вже через 5-20 хвилин, тому що не проходить через травний тракт і діє місцево – безпосередньо на калові маси. В основі механізму його роботи лежить процес пептизації: полегшення випорожнення кишківника досягається за рахунок розм’якшення щільних калових мас. Це один із найбільш фізіологічних методів, що сприяють спорожненню кишечника. Зручна форма випуску препарату (мікроклізма) підвищує комфортність використання проносного при вагітності.

Також при вагітності можна використовувати препарати Легколакс, Лактувіт, Дуфалак, ретельно ознайомившись з інструкцією препарата.

Здоров’я вам та майбутньому малюку!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк