Здоров’я мами

Харчування

Порадьте препарати, які нормалізують травлення та відновлюють і нормалізують мікрофлору кишківника Завчасно дякую))))

Дякую за питання.

Перш за все важливо проконсультуватися з лікарем щодо харчування при запорах у вагітних.

Можуть існувати певні обмеження і лише фахівець підкаже, як упоратися із проблемою.

Для вагітних жінок при таких симптомах дуже важливо з першого триместру збільшити обсяг споживаної рідини до 2-2,5 л на добу. У цей обсяг входить не лише вода, яку ми п’ємо, а й чай, соки, узвари (компоти). При появі набряків можна почути рекомендацію про те, що потрібно зменшити обсяг рідини, що випивається. Але доцільніше дотримуватися дієти зменшивши кількість споживаної солі зі збереженням необхідного об’єму води. Враховуйте, що натрій є у більшості готових продуктів, хліб не є винятком. Тому при приготуванні більшості страв краще використовувати менше солі або зовсім від неї відмовитися.

При вагітності можна пити ромашковий та шипшинний відвар, неміцний чорний або зелений чай, мінеральну воду – підійдуть «Есентуки» 4 або 17, «Боржомі» та інші види мінеральної води.

Від міцного чаю, кави краще відмовитися: перший сприяє закріпленню стільця, а друга  посилює діурез, що також призведе до запору.

Продукти, що допомагають при запорі під час вагітності

У багатьох випадках позбутися проблеми виходить за допомогою однієї дієти. Медичне видання вказує на те, що “прояви запорів допомагають зменшити чорнослив, курага, кефір” (Зайдієва З. С., Лук’янова Є. В., 2010, с. 209).

Але високий вміст баластних речовин властивий і для інших продуктів харчування, до них належать:

  • свіжа капуста,
  • морква,
  • огірки,
  • помідори,
  • кабачки,
  • яблука,
  • фініки,
  • банани,
  • буряк,
  • хліб із борошна грубого помелу, житній хліб.

Також допоможуть впоратися із запорами натуральні йогурти, кисле молоко, висівки. Як каши підійдуть гречана, кукурудзяна. Важливо включати в раціон морську рибу, олію, горіхи. Але різке збільшення в раціоні продуктів, багатих на клітковину, може призвести до здуття і больовим відчуттям у животі.

Якщо немає можливості вживати достатню кількість овочів та фруктів без негативних наслідків, може знадобитися додаткове джерело харчових волокон.

Продукти, протипоказані при запорі під час вагітності

Важливо обмежити вживання чорного чаю, кави, какао, шоколаду.

Здоров’я Вам і Вашому малюку!

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк