Юридичні питання

Лікарняний при інвалідності

Допоможіть,будь-ласка,моя сестра - інвалід 2 групи знаходилась 2 місяці на стаціонарному лікуванні,а за її 5-місячною дитиною доглядала працююча сестра,є довідка з стаціонару,на підставі якої видали ЛЛ,- чи повинні оплатити лікарняний ? Профком заявляє,що непрацююча(тобто,інвалід)-незастрахована особа,-не перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років,тому лікарняний є незаконним.. ?

Наказ Міністерства охорони здоров’я України N 455 від 13.11.2001 “Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів”, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян;3.13. Листок непрацездатності видається працюючій особі, яка здійснює догляд за дитиною; віком до 3 років, дитиною-інвалідом віком до 18 років, у випадку пологів або хвороби матері (опікуна, іншого члена сім’ї, який перебуває у відпустці для догляду за дитиною віком до 3 років, виховує дитину-інваліда віком до 18 років) на період, коли вона за медичними висновками лікаря не може здійснювати догляд за дитиною, а також у випадку необхідності догляду за другою хворою дитиною.
У цьому випадку листок непрацездатності видається на підставі довідки з поліклініки чи стаціонару, що засвідчує пологи або захворювання матері (опікуна, іншого члена сім’ї, який перебуває у відпустці по догляду за дитиною віком до 3 років, виховує дитину-інваліда віком до 18 років).

Додати коментар

Оприлюднити коментар

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк