Юридичні питання

Матеріальна допомога у зв’язку з вагітністю та пологами працюючим жінкам

Добрый день! Скажите пожалуйста, в какой срок по закону Фонд социального страхования Украины обязан оплатить больничный по беременности и родам? Больничный у меня датирован 3.12.2012, отнесла в работодателю его 5.12.2012, а деньги до сих пор не перечислены. Спасибо

На підставі Закону України ;Про державну допомогу сім’ям з дітьми; та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьмиМатеріальна допомога у зв;язку з вагітністю та пологами працюючим жінкам нараховується в розмірі 100 відсотків середньої зарплати незалежно від страхового стажу і виплачується за місцем роботи. Підставою для призначення допомоги у зв;язку з вагітністю та пологами є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Матеріальна допомога надається відразу за весь період відпустки у зв;язку з вагітністю та пологами незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів. Якщо жінка працює офіційно за трудовим договором і за неї виплачуються страхові внески, то сума допомоги вираховується так: середній денний заробіток за останні шість місяців роботи множиться на кількість робочих днів, які припадають на період декретної відпустки.
Оплата декретної відпустки проводиться за місцем роботи жінки. Для отримання допомоги потрібно принести до відділу кадрів заяву і лист непрацездатності (лікарняний), який видається на 30-му тижні вагітності і свідчить про початок декретної відпустки.
Жінка отримує декретні в повному обсязі, незалежно від кількості днів відпустки, фактично викорис­таних до пологів. Роботодавець виплачує допомогу єдиною сумою в найближчий термін, установ­лений для виплати зарплати. Ці витрати потім компенсуються підприємству з державного Фонду соціального страхування.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.