Здоров’я мами

На 26-27 неделе стала на учёте в ЦЗ как безработная..

Ситуация следующая - на 26-27 неделе стала на учёте в ЦЗ как безработная (без выплаты), до этого 6 лет нигде не работала. В 30 недель подала документы в управление соц. защиты для начисления пособия по беременности и родам. Изначально был сделан предварительный расчёт, по которому сумма выплаты составляла около 2200грн., по факту получила около 1200грн. На мое устное обращение в управление соц. защиты почему сумма выплаты оказалась меньше, специалист ответила, что у них есть какое-то постановление (я так поняла внутреннее), согласно которому пункт статьи, указанный в справке из ЦЗ (к сожалению, упустила этот момент, что за закон, помню только что ст. 23 п.4), не попадает под выплату пособия в размере 100% минимального размера помощи по безработице. На сколько законны такие действия работников управления соц.защиты? Можно ли как-то добиться выплаты изначально насчитанной суммы пособия?

Я не можу зрозуміти, як Вас взяли на облік в ЦЗН без виплати.

Той розмір виплати нараховується безробітним, які не перебувають на обліку в ЦЗН – 25% від розміру прожиткового мінімумуму для працездатного населення.

А якщо Вас взіли на облік  в ЦЗН, то  згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»

 Стаття 22.  Допомога   по   безробіттю  виплачується  з  8  дня  після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості.

 Стаття 23. Розмір допомоги по безробіттю

Допомога по безробіттю виплачується  залежно  від  тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів - 100 відсотків;
3.   Допомога   по   безробіттю  особам,  які  звільнилися  з останнього  місця  роботи за власним бажанням без поважних причин, призначається відповідно до частин першої та другої цієї статті, і її виплата починається з 91-го календарного дня.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.