Юридичні питання

На який розмір допомоги я могу розраховувати?

Добрый день,меня интересует такой вопрос. На какой размер пособия по беременности родам я могу расчитывать, если не работаю и не оформлена в центре занятости. И какая процедура его получения? Если я правильно поняла, то я могу расчитывать на 25% от прожиточного минимума умноженного на 4 месяца. Могу ли я стать на учет в центр занятости на 15 неделе беремености чтобы получить 100% прожиточного минимума?

Право на допомогу по вагітності та пологах мають і безробітні жінки. Вони можуть бути зареєстровані в ЦЗ, а можуть і не стояти на обліку. Різниця полягає тільки в сумі виплати та документах, які необхідно надати до Управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Безробітним, зареєстрованим у Центрі зайнятості, нараховується 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю. Отримавши лікарняний лист, жінка знімається з обліку в ЦЗ і надає документи в УП і СЗН. Безробітним вагітним, які не зарестровані в ЦЗ, виплачується 25% від прожиткового мінімуму для працездатного населення.
На облік в ЦЗ Вас повинні взяти (ст.174-186 КЗПП України), якщо не візьмуть, звертайтесь до прокуратури .

Додати коментар

Оприлюднити коментар

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк