Юридичні питання

Оформлення декретної відпустки у з’вязку із другою вагітністю

Добрый день. Я сейчас нахожусь в декретном отпуске с первым ребенком (в апреле 2013 года он заканчивается), и снова беременна (срок 35 недель). Мне в поликлинике уже выдали больничный лист. Скажите, должны ли мне выплатить декретные на второго ребенка? А также подскажите, как правильно оформить на работе документы в связи с отпуском по уходу за вторым ребенком. Спасибо.

Вам необхідно повідомити роботодавця про настання другої вагітності під час перебування у декретній відпустці із старшою дитиною та передати оформлений лікарняний листок для нарахування та оплати за ним. У відповідності до чинного законодавства України, жінці, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, у разі настання повторної вагітності оформлюється листок непрацездатності по відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами на загальних підставах.Ви можете особисто відвезти документи на роботу і написати відповідну заяву, або попередньо в телефонному режимі вирішити всі питання та передати заяву разом із документами через Вашого чоловіка або інших родичів, які матимуть змогу Вам допомогти.
Щодо обчислення строку перебування у декретній відпустці: при оформленні повторної декретної відпустки фактично відбувається закриття першої декретної відпустки і відкривається нова декретна відпустка по другій дитині. При цьому за Вашою старшою дитиною зберігається право на отримання допомоги на дитину до 3-х років (тобто, Ви отримаєте оплату декретного лікарняного листка, допомогу при народженні другої дитини у відповідній сумі та допомогу по догляду за дитиною до 3-х років).

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.