Юридичні питання

Переплата виникла з травня 2013р. Скажіть, будь-ласка, чи повинні утримувати кошти?

Доброго дня .В мене до вас питання дайте консультацію . 24 серпня 2012р я став на біржу і отримав допомогу на розвиток підприємницької д-ті 11500, бізнес в мене не получився от і доходів немає і звісно в річні дикларації теж,в мене сімя двоє дітей дівчинка 2,5р, а хлопчик 4,5р, жінка знаходиться в дикреті по догляду за дитиною (непрацює),поновлював документи збирав довідки кожних пів року так як вимагав цього райсобез, і отримував до вересня 2013р приблизно по 1400 грн мені, а тепер виникая ситуація мене визивають в райсобез тай говорять що пройшла переплата 1950 грн потрібно написати заяву для утримання з нарахування цих коштів , мені пояснили що на другу дитину я отримую 1040грн(допомога при народженні), і 156+156 грн, це приблизно 1400 грн як мені бути райсобез хоче з тих 1400 утримати 1950грн це мені пояснили що ця переплата виникла з травня 2013р скажіть будь-ласка чи повинні утримувати ці кошти?

Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини (опікуну) та припиняється у разі нецільового використання коштів. Така допомога виплачується отримувачу допомоги тільки для цільового використання, тобто для забезпечення належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини. На таку допомогу не може бути звернено стягнення в порядку погашення заборгованості.
Ст.73 Закону України Про виконавче провадження; визначає перелік коштів на які не може звернуто стягнення, зокрема допомога в зв’язку з вагітністю та пологами, одноразову допомогу у зв’язку з народження дитини, допомогу по догляду за дитиною.
Таким чином, районне управління праці та соціального захисту населення, стягнувши з соціальної картки кошти, що являються допомогою при народженні дитини, позбавить Вас можливості забезпечити належні умови для повноцінного утримання та виховання дитини.
У разі проведення таких дій Ви правомочні звернутись до суду.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк