Здоров’я дитини

Пізній токсикоз

Доброго дня. Наразі нам вже 30 тижній, але продовжується регулярна тошнота та рвота, незалежно від часу доби. Чим це шкідливо для дитинки?

Дякуємо за Ваше запитання, адже Ваше здоров’я та Вашого малюка дуже важливе для нас.

Адже  вагітність, це самий приємний і важливий період для кожної жінки.

Нажаль деякі немприємні фактори, такі як токсикоз можуть супроводжувати вагітну жінку. Від токсикозу не застрахована, навіть відносно здорова жінка.

Найчастіше нудота і блювота бувають вранці, зазвичай натщесерце, тому лікарі рекомендують вагітним жінкам не залишатися голодними на довгий час.

Абсолютно несподівано він може розвинутися і в кінці вагітності, на 34-36 тижні.

Існує важкий ступінь токсикозу. При цьому блювота повторюється до 20-25 разів на добу, може виникати від будь-якого руху вагітною.

Через те, що блювота повторюється вночі, порушується сон. Втрата ваги досягає 8-10 кг на місяць і більше.

В організмі вагітної не утримуються ні їжа, ні вода, що призводить до значного зневоднення і порушення всіх видів обміну.

Шкіра стає сухою, підвищується температура тіла до 37,2-37,5 градусів, частішає пульс до 120 ударів на хвилину, артеріальний тиск знижений, виражена інтоксикація організму,

знижене виділення сечі.

Такий токсикоз обов’язково потребує лікування в стаціонарі. 

Як боротися з токсикозом?

Якщо вагітній жінці важко примусити себе щось скуштувати, тоді слід рятуватися перевіреним методом: з’їсти трохи печива і випити склянку молока або кефіру, не встаючи з ліжка. Після того слід примусити себе вмитися і поснідати, але вже повноцінно. Протягом дня варто їсти невеликими порціями кожні 2-3 години. Часте жування (солоні сухарики, горішки, сухофрукти, лимон) дуже допомагає при нудоті. Їжа, яку ви вживаєте, повинна бути охолодженою або підігрітою. У раціоні напоїв вагітної обов’язково повинна бути мінеральна вода. При слинотечі варто полоскати рот настоєм ромашки, шавлії, м’яти. Якщо вам важко самостійно боротися із токсикозом, варто звернутися за консультацією до лікаря.

Пам’ятайте про те, що всі неприємні фактори, які супроводжують вагітність, – тимчасові, тому в будь-якому випадку старайтеся думати тільки про приємне, насамперед, про майбутній подарунок долі – ваше маля. 

 

Здоров’я та щастя Вам і Вашому  малюку!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.