Юридичні питання

Право на щорічну відпустку перед декретною

Допоможіть розібратися!!! Мені говорили що я маю право на щорічну відпустку перед декретною. Я працюю вчителем з 2008 року і завжди у відпустку йшла влітку, але чи буде ця відпустка цілою??? А ще один юрист сказав, що "Питання надання відпусток регламентується внутрішніми документами, Якщо дане питання погодите з керівництвом школи, не має проблем." Допоможіть, дякую!

Я не знаю, чим керуються люди, в тому числі і юрист, які Вам щось говорять, але я керуюсь нормою Закону України “Про відпустки” Стаття 20. Порядок надання соціальних відпусток
Тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами обчислюється сумарно і становить 126 календарних днів (140 календарних днів – у разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення; пологів). Вона надається повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.
До відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов’язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році.
Тому, вираховуйте тривалість щорічної відпустки, дізнайтесь у лікаря, коли Вам призначать відпустку по вагітності та пологах, плюсуйте, чи віднімайте і пишіть заяву.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк