Юридичні питання

Премії вагітним.

Добрый день. Подскажите, пожалуйста,можем ли мы в конце месяца выплатить премию сотруднице, если она с 17-го числа в отпуске по беременности и родам? На какие нормативные документы можем мы ссылаться? Буду благодарна за помощь!

Абз. 2 п. 9 Постанови КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі – Порядок № 1266),передбачено таке: якщо застрахована особа не працювала частину місяця в розрахунковому періоді з поважної причини, заохочувальні та компенсаційні виплати, що мають разовий характер, та виплати, не передбачені актами законодавства чи здійснювані понад норми, установлені зазначеними актами, враховуються пропорційно до відпрацьованому в цьому місяці часу.В абз. 2 п. 9 Порядку № 1266 ідеться про заохочувальні та компенсаційні виплати, що мають разовий характер та ті, що не передбачені актами законодавства чи здійснюються понад норми, установлені зазначеними актами.
До них належать виплати, наведені в п. 2.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. №5 (далі Інструкція № 5), а саме:
винагороди за підсумками роботи за рік, щорічні винагороди за вислугу років (стаж роботи);
премії, що виплачуються в установленому порядку за спеціальними системами преміювання, виплачені відповідно до рішень уряду премії при виконанні важливих та особливо важливих завдань
одноразові заохочення не пов’язані з конкретними результатами праці (наприклад, до ювілейних та пам’ятних дат як у грошовій, так і натуральній формі), грошова винагорода державним службовцям за добросовісну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов’язків матеріальна допомога на оздоровлення тощо.
Такі виплати завжди включатимуться до розрахунку лікарняних пропорційно відпрацьованому часу, якщо в місяці розрахункового періоду, у якому їх нараховано, робочі дні відпрацьовано не повністю з поважної причини (див. лист Мінпраці від 29.06.2006 р. № 422/020/99-06).

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.