Юридичні питання

Питання 1391852927

Добрий день! Скажіть будьласка, я лікар-інтерн. мені видали литок непрацездатності у звязку з пологами. чи маю я право його не подавати у бугалтерію? якщо ні, то чи маю право скоріше вийти із відпустки( на місяць)бо починається очний цикл навчання яке я не хочу пропускати. Чи обовязково відробляти інтернам цю відпустку?

Ви можете вчиняти все на власний розсуд, але державою недарма передбачено Законом «Про відпустки» тривалість до- та після пологової відпустки 126 днів (70+56). Причому ця відпустка надається тільки вагітній жінці. Відпустка по догляду за дитиною віком до трьох років може оформити один з родичів непенсійного віку.

 

Якщо жінка за власним бажанням продовжувала працювати, незважаючи на виданий листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами, їй за рахунок коштів ФСС з ТВП будуть профінансовані лише дні фактичної декретної відпустки. За період, коли жінка працювала, буде виплачено заробітну плату. Чинним законодавством не передбачено одночасної виплати заробітної плати і допомоги по вагітності та пологах (лист Мінсоцполітики від 18.07.2007 р. №441/020/99-07).

 

Тобто, Ви можете надати лікарняний до бухгалтерії, але потрібно попередити, що будете працювати, так же потрібно і поступити, коли вийдете з післяпологової відпустки раніше.

І ще одна порада – прочитайте уважно статті в розділі «юридичні поради» на сайті «Зпростай, Малюк!» – там Ви знайдете дуже багато відповідей на свої запитання.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк