Юридичні питання

Питання про розрахунок оплати декретної відпустки

Доброго дня, якщо я вірно зрозуміла розрахунок оплати декретної відпустки розраховується наступним чином: середній денний заробіток за останні шість місяців роботи множиться на кількість робочих днів, які припадають на період декретної відпустки,і якщо я на 4-категорії ЧС і середня з/п у мене 156.00 -- сума виплати складає 29640.00грн, підкажіть будь ласка, на цю суму нараховується Податок з доходів фізичних осіб чи виплачується без будь яких утримань?

Визначення загального оподатковуваного доходу з метою обчислення об’єкта оподаткування для нарахування, утримання та сплати податку з доходів фізичних осіб здійснюється відповідно до норм ст. 4 Закону України від 22.05.2003 р. №889-IV “Про податок з доходів фізичних осіб” (далі – Закон №889).Доходи фізичних осіб у вигляді матеріального забезпечення у зв;язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною, народження дитини є допомогою, що надається за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Право на отримання такої допомоги, умови надання, тривалість та розміри виплат визначаються згідно з нормами Закону України від 18.01.2001 р. №2240-III “Про загальнообов;язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” (далі – Закон №2240).;
Відповідно до норм Закону №2240, отримувана фізичними особами допомога по вагітності та пологах є компенсацією втрат заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (ст. 38), по догляду за малолітньою дитиною – частковою компенсацією втрат заробітної плати (доходу) у період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ст. 42), при народженні дитини – частковою компенсацією витрат, пов*язаних з народженням дитини (ст. 1).
Тобто доходи фізичних осіб, отримувані ними як допомога по вагітності та пологах, по догляду за малолітньою дитиною, при народженні дитини, є компенсаціями, що надаються фізичним особам за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Враховуючи викладене, доходи фізичних осіб, отримувані ними як допомога по вагітності та пологах, по догляду за малолітньою дитиною, при народженні дитини, згідно з нормами пп. 4.3.1 Закону №889, не включаються до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу при обчисленні об’єкта оподаткування для нарахування, утримання та сплати податку з доходів таких фізичних осіб.;
Див. також лист Комітету ВРУ з питань фінансів та банківської діяльності від 24.05.2004 р. №06-10/10-640 та лист ДПАУ від 08.06.2004 р. №10306/7/17-2117.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк