Юридичні питання

Реєстрація дитини та розмір виплат

Добрый день! Меня зовут Оксана. Я живу с мужчиной в гражданском браке. Через полгода у нас появится малыш. У меня несколько вопросов: чью фамилию можно дать ребёнку при его рождении, если на момент рождения ребёнка брак официально не зарегистрирован? По поводу выплаты помощи на ребёнка: у меня это второй ребёнок (первый - от первого брака, который официально расторгнут), у мужа - первый; какой суммой будет начислена материальная помощь, если наш брак не зарегистрирован и если брак будет официально зарегистрирован?

Відповідно до положень Цивільного та Сімейного кодексів України реєстрація народження дитини проводиться його батьками. Під час реєстрації народження батьки зобов’язані дати дитині ім’я та вирішити питання щодо прізвища, яке вона буде носити.У разі, якщо батьки дитини носять однакове прізвище, реєстрацію народження може провести один з батьків (батько чи мати), тому що дитині може бути дане тільки це прізвище. Якщо ж батьки дитини носять різні прізвища (у разі зареєстрованого шлюбу або без його офіційної реєстрації), то до відділу РАГС повинні звернутися обоє батьків. Державного реєстратора необхідно повідомити щодо прийнятого рішення з питання присвоєння прізвища одного з батьків. У разі, якщо батьки не дійшли одностайної думки щодо присвоєння прізвища новонародженому, це питання буде вирішено в судовому порядку.
Що стосується розміру виплати по народженню дитини.
Для отримання державної допомоги по народженні дитини, батьки протягом 12 місяців після народження дитини повинні звернутися до відділу соціального забезпечення. Дана виплата оформляється на батьків (опікуна, піклувальника), який буде проводити безпосередній догляд за новонародженим. Крім Свідоцтва про реєстрацію дитини, батьки повинні надати довідку про склад сім’ї, яку видає ЖЕК чи сільрада (залежно від місця проживання). Довідка видається за місцем прописки або за місцем фактичного проживання сім’ї. У випадку, якщо Ваш шлюб не буде зареєстрований, Вам необхідно буде особисто звертатися за отриманням Довідки про склад сім’ї. У ній в обов’язковому порядку повинна бути буде вказано Ваша старша дитина. Тому, у відділі соціального забезпечення необхідно надавати також копію Свідоцтва про народження старшої дитини. Виплати Вам будуть проводитись відповідно – на 2 дитину в сім’ї.
Розмір виплати не може змінитись у зв’язку з реєстрацією шлюбу.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.