Юридичні питання

Розмір аліментів на утримання дитини

Здравствуйте! Скажите, пожалуйста, обязан ли бывший муж уплачивать алименты на супругу и ребенка, если ребенку требуется уход по сост. здоровья до 6-ти лет и сколько в % от его ЗП составят выплаты? Спасибо!

Відповідно до статті 84 Сімейного кодексу України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка батька дитини до досягнення дитиною трьох років, однак якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною шести років. Право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має не залежно від того, чи вона працює, та не залежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.Розмір аліментів не може бути менше 30% від прожиткового мінімуму для дітей певного віку.
Розмір прожиткового мінімуму в 2012 році змінюється відповідно до індексу інфляції, тому наводимо таблицю мінімальних аліментів в Україні: У III кварталі 2012 року прожитковий мінімум на дітей встановлений: на дитину до 6 років – 917 грн, на дитину від 6 до 18 років – 1144 грн. У IV кварталі, відповідно, 930 грн. і 1161 грн.
Виходячи з цих цифр легко вирахувати розмір мінімальних аліментів в Україні – 30% від суми. Cуд при призначенні чи розгляді суми аліментів бере до уваги всі факти, і якщо у вас є документи, якими можна підтвердити необхідні витрати, то можна домогтися необхідної фіксованої суми.
Також зверніть увагу, що окрім призначених аліментів на дитину та на її матір, у разі погіршення стану здоров;я дитини, при потребі у додаткових заняттях тощо, Ви маєте право звернутися до чоловіка за додатковими грошима на покриття додаткових витрат.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.