Юридичні питання

Розрахунок декретних виплат

Здравствуйте, я хотела бы уточнить, как повлияет на расчет декретных выплат тот факт, что на данный момент у меня есть ЧП, которое я закрываю по причине того, что оно не работает. Я официально трудоустроена с 23.01.12 в фирме, где работаю, и вот недавно я узнала, что беременна, срок родов примерно 23 июля, значит, в декрет идти в конце мая. Каким образом может решиться моя проблема, и на какую сумму выплат я могу рассчитывать. Извиняюсь за сложный вопрос, просто не знаю к кому обратиться за помощью. Спасибо.

“Декретний” лікарняний листок оплачується всім жінкам, не залежно від стажу роботи, страхового стажу та працевлаштування на момент виходу у декрет.При розрахунку розміру виплат бухгалтерія обчислює середній заробіток жінки (є інструкції щодо проведення такого обчислення для бухгалтерів).
Як я зрозуміла, перед працевлаштуванням Ви як СПД не працювали, зарплату не отримували, відрахувань до Фонду соцстраху не робили. Бухгалтерія підприємства братиме до уваги Ваш заробіток в цій фірмі при розрахунку середньої зарплати.
Нижче надаю витяг із законодавства.
Стаття 39. Розмір допомоги по вагітності та пологах
Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу), обчисленої відповідно до статті 53 цього Закону, і не залежить від страхового стажу.
Сума допомоги по вагітності та пологах в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини (граничної суми) місячної заробітної плати (доходу) , з якої сплачувались страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.
Стаття 53. Порядок розрахунку середньої заробітної плати (доходу) для обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах
1. При обчисленні середньої заробітної плати (доходу) для забезпечення допомогою по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах враховуються всі види заробітної плати (доходу) в межах граничної суми місячної заробітної плати (доходу) за відпрацьований час, на яку нараховуються страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, відповідно до статті 21 цього Закону.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.