Юридичні питання

Розрахунок виплати

Будь-ласка, підкажіть як мені мають розрахувати виплату по вагітності та пологах, якщо я змінила місце роботи? Мене призначили 14.02.2014, а лікарняний з 31.03.2014. На попередньому місці роботи в мене була з/п більшою, до того ж виходить що на поточному місці роботи я не пропрацювала 1 календарного місяця (з першого по перше) до настання страхового випадку? Раджуся зы знайомими бухгалтерами - у всіх різна думка з цього приводу...)))

На відміну від звичайних лікарняних, допомога з вагітності та пологів завжди виплачується в розмірі 100% середнього заробітку незалежно від страхового стажу працівниці. За розрахунку середньої зарплати для нараху­вання допомоги враховуються доходи (Д), що одночасно відповідають таким вимогам:
1) виплати належать до фонду оплати праці згідно з Постановою № 26;
2) із них сплачувалися соцвнески (зокрема, ураховуються виплати, що не перевищують максимальної величини, з якої сплачуються соцвнески).
;
Жінка, яка відпрацювала перед виходом у декрет за останнім місцем роботи менше місяця, має право звернутися до Фонду за обчисленням суми декретних (новий абзац третій п. 6 Порядку № 1266). У такому разі розрахунок суми допомоги їй здійснює Фонд на підставі наданих довідок про доходи за кількома місцями роботи за шість календарних місяців у 12-місячному періоді перед настанням страхового випадку При цьому Фонд лише розраховує суму декретних та видає жінці відповідну довідку, на підставі якої роботодавець за останнім місцем роботи нараховує та виплачує їй цю допомогу в загальному порядку (лист Мінпраці № 1000).
;
Детально в статті ;ОСОБЛИВОСТІ РОЗРАХУНКУ ТА ВІДОБРАЖЕННЯ В ОБЛІКУ ДОПОМОГИ З ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГІВ; на сайті ;Зростай, Малюк!;в розділі ;Юридичні поради;

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.