Здоров’я дитини

Шевеління на 21 тижні

Доброго дня! Часто відчуваю шевеління дитини, на протязі дня, і особливо ввечері, перед сном. Активно себе поводить. На 2 скрінінгу мені сказали , що в мене вона дуже активна...це нормально? Накручую себе що може їй там не зручно

Анастасія, доброго дня.

Дякуємо за Ваше питання та Вашу зацікавленість до нашого сайту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.

Бережіть себе та майбутню дитинку. Не переживайте та зберігайте позитивні емоції.

Адже найбільше  незабутнє відчуття під час вагітності – перше довгождане ворушіння під серцем малюка.

Іноді ворушіння можуть бути особливо інтенсивними в невеликий проміжок часу. Це малюк “протестує” із-за вашого незручного положення. Якщо ви довго лежите на спині, відбувається здавлення великих судин матки, знижується прилив крові до плоду. Своїми діями він намагається змусити вас поміняти положення. Затихає малюк в період похолодання, коли ви переживаєте, хвилюєтеся, годинами сидите в одній позі. Спробуйте з’їсти що-небудь солодке – він повинен відреагувати на ласощі. Йому корисні прогулянки на свіжому повітрі не менше трьох годин в день, гарне та якісне живлення, тривалий сон, розумне чергування роботи і відпочинку.

По ворушінню можна визначити положення плоду. У місці його найбільшої активності зазвичай розташовуються кінцівки. Якщо поштовхи в основному відчуваються ближче до діафрагми, дитина лежить голівкою вниз. Якщо в нижніх відділах живота – вірогідне тазове передлежання. До 34-35 тижнів у дитини є можливість зайняти правильне положення.

Велику активність малюка ви відчуєте на терміні 24-32 тижні. У цей період він швидко росте, розвивається, і в його “будиночку” ще досить місця. Пізніше дитині стає тісно в матці, і його енергійність знижується. Особливо перед пологами. Із зростанням міняється і характер рухів. З 32 тижнів нервова система плоду вже досить розвинена, відбувається становлення циклу “активність – спокій”. Малюк може впродовж години старанно ворушитися, а потім затихнути.

Бажаємо  здоров’я вам і вашему малюку!

Завжди будемо раді Вам допомогти з порадою.

Гарного дня!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.