Здоров’я мами

Турбує молочниця

У мене вагітність 31-32 тижні. З’явилась молочниця, лікар призначив Флуомізин (вагінальні таблетки). Пройшла курс лікування, але симптоми знову на протязі тижня повертаються. Що робити?

Доброго дня, пані Маріє!

Лікування молочниці під час вагітності має здійснюватися комплексно.

По-перше, потрібно виявити фактор або фактори, що провокують її загострення, будь то хронічні чи інфекційні захворювання, чи нестача вітамінів в організмі.

Крім мазків на визначення збудника захворювання, необхідно здати наступні аналізи: загальний аналіз крові та сечі, дослідження крові на ВІЛ, мазок на ІПСШ (інфекції передаються статевим шляхом).

Також бажано відвідати ендокринолога і гастроентеролога. Після отримання усіх результатів досліджень лікар і повинен виробити найбільш ефективну тактику для лікування молочниці під час вагітності.

Є препарати для лікування молочниці під час вагітності, одним з них і є «Флуомізин», що дозволений для використання під час вагітності і годування грудьми. Але під час лікування потрібно ретельно дотримуватись терміну лікування – рекомендується застосовувати одну вагінальну таблетку щодня протягом шести днів. Вагінальну таблетку вводять глибоко у піхву увечері перед тим, як лягати спати, лежачи на спині, ледь зігнувши ноги. Необхідно продовжувати лікуватися, навіть якщо вже нема відчуття дискомфорту (свербіж, виділення, запах). Тривалість лікування менше ніж 6 днів може призвести до рецидиву. Також потрібно суворо дотримуватись правил лікування. Існує можливість того, що вагінальна таблетка не розчиняється і виділяється з піхви цілою. Як наслідок, лікування не є оптимальним, хоча слизовій оболонці піхви воно не шкодить. Для запобігання цьому, перед тим як вводити таблетку у суху піхву, можна зволожити таблетку невеликою кількістю води.

Але лікування Вам потрібно обов’язково погоджувати з своїм лікарем, самолікуванням ні в якому разі не займатись, щоб не зашкодити майбутній дитині.


Більше про це питання можна прочитати у статті “Молочниця і вагітність“.


Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.